Tag Archives: хурем

(ФОТО) ОТИШЛА ЧЕКОР ПОНАТАМУ – Убавата Хурем се соблекла, ги изненадила фановите со објавата од када!

Мерјем Узерли ги почестила придружниците со провокативна фотографија Мерјем Узерли, која се прослави во турската серија „Сулејман Величествениот“ со улогата на фаталната султанка Хурем, на почетокот на годината стана мајка на девојчето Лили Кои и моментално е целосно посветена на својата најважна улога во животот. Но, германската актерка со турско …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем ја покажала втората ќерка!

Актерката Меријам Узерли, кај нас позната по улогата на султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, во јануари годинава го роди своето второ дете – ќерката Лили Кои, а сега ја сподели и првата фотографија од оваа девојче. Меријам објави фотографија на Инстаграм, на која ја следат повеќе од 6,5 милиони …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем родила девојче и открила кое необично име го избрала

Актерката Мерием Узерли, позната по улогата на Хурем во серијалот „Сулејман Величествениот“, го роди своето второ дете. Таа на Инстаграм објави фотографија со својата ќерка на градите, направена по породувањето и открила дека ја родила на 8. јануари. „Мојата најмила Лили Кои .. Лара Џемима, тато и јас сме пресреќни …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем во деветтиот месец поубава од било кога: Сесија фотографии со голо трудничко стомаче!

Актерката Меријам Узерли, која се прослави играјќи ја султанијата Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, одбројува до породувањето. Имено, славната Хурем го чека своето второ дете, а сега објави фотографија на Инстаграм во 9-от месец од бременоста. Актерката позираше во црвен фустан додека седеше на креветот, а до израз дојде нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) МЕРЈЕМ УЗЕРЛИ – ХУРЕМ: „Ме удираше, ми се смееше во лице, беше како во ПЕКОЛ!“

Била камшикувана, се обидела да си ги исече вените и да скокне од балкон, а тоа не е сиот пекол низ кој минала. Но, денес,после се, не ја тргнува насмевката од лицето… Турската актерка Мерјем Узерли е позната по улогата во серијалот „Сулејман величествениот“, а убавата Хурем неодамна се појави …

Повеќе »

(ФОТО) БИВШАТА СУЛТАНИЈА НА МЕТА НА КРИТИКИТЕ – Изобличена: Славната Хурем (35) си го уништила лицето со пластични операции и од преубава станала стандард!

Социјалните мрежи се вжештиле… Турската актерка Мерјем Узерли која нашата публика ја запомни како Хурем од серијата „Сулејман Величенствениот“, објавила фотографија на која позира со латино дивата Џенифер Лопез и предизвикала „узбуна“ на социјалните мрежи. Не, не станува збор за позитивни коментари и восхит на социјалните мрежи туку шокантни коментари …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем на Канскиот фестивал открила повеќе отколку што треба

Мерјем Узерли, славната Хурем од „Сулејман Величествениот“, на фестивалот во Кан покажала повеќе отколку што е примерено. Глумицата на црвениот тепих прошетала во прозирен фустан и присутните ги оставила со зината уста. Минатата година глумицата со турско-германско потекло се појавила во Кан носеји фустан со длабок шлиц и уште подлабоко …

Повеќе »

(ФОТО) Хурем објавила преслатка фотка и ги разнежнила фановите

Турската глумица која се прослави со улогата на Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“ ги разнежнила своите следбеници на Инстаграм објавувајќи фотографија од себе и петгодишната ќерка Лара. Турската глумица исклучително е врзана за својата ќерка бидејќи за време на бременоста минувала низ приватна драма поради била во тешка депресија. View …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Хурем во бикини без грам шминка: Потполно природен изглед!

Откако глумицата со турско – германско потекло, Мерјем Узерли, која во мега серијата „Сулејман Величествениот“ го оживеа ликот на Хурем, пред неколку месеци ги покори црвените теписи во Кан, а сега се спуштила на песочните плажи на Малдивите… На Малдивите убавата Турчинка се одмора, а судејќи според фотографиите кои ги …

Повеќе »