Tag Archives: хуманост

(ФОТО) Малечката Валерија успешно оперирана, родителите благодарни на сите: „Бог ги слушна вашите и наши молитви“

Малата Валерија Зафировска од Штип вчера е оперирана во болница во Турција. По завршувањето на операцијата, нејзиниот татко на социјалните мрежи напиша: „Народе, да сте живи и здрави. Бог ги слушна вашите и наши молитви. Слава Боже! Валерија е ОК, будна без никакви компликации. Бог да ве благослови сите! Бог …

Повеќе »

Хуманоста на потег: Брат му ќе донира коскена срцевина, а на Борче му е потребна и наша помош!

Пред скоро еден месец Кристијан Јовановски на својот профил на Фејсбук побара помош од хуманите луѓе… Денеска се одржа хуманитарна акција со поставен штанд во околината на плоштадот во населба Автокоманда на кои беа изложени колачи приготвени од студентите на Факултетот за туризам и бизнис логистика -Скопје при Универзитет “Гоце …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хуманост – Коњ со години бил врзан со ланец: Ветеринар со анестезија го извлекол крвавиот ланец од главата…

Во шумите на романскиот брег покрај Црно Море, животни со денови скитале пред да бидат откриени. Поради несебичноста на голем број активисти за спасување на животни, овој коњ бил спасен. Овиди Роси, ветеринар и член на организација за заштита на животните „Четири раце“ ја преземал задачата. Тие морале да го …

Повеќе »

Вашата хуманост е на потег – ДА ПОМОГНЕМЕ: Брат му ќе донира коскена срцевина, а на Борче му е потребна и наша помош!

Итно е потребна парична помош за 16.годишниот Борче Јовановски од Маџари. Тој боледува од ретка болест на крвта, за што е потребна огромна сума за неопходната операција во странство. Сумата која му е потребна се 127.700 евра. Семејството не е во состојба да ги овозможи потребните средства па апелира за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Прв концерт по породувањето:Џенет Џексон ја покажала неверојатната фигура

Џенет Џексон стана мајка на 50. години, а својот син го доби во јануари оваа година. Осум месеци по породувањето, Џенет се врати на музичката сцена, одржувајќи го првиот настап во рамки на турнејата “State of the World” која започна во Лос Анџелес. Освен со настапот, таа ја воодушевила публиката …

Повеќе »

(ФОТО) Не заработуваат само за себе: Ова се најхуманите спортисти во светот

Скоро и непоимливо е да се биде успешен спортист, без огледа со кој спорт се бави, да се нема хуманитарна организација, да не им се помага на децата… Во светот има многу луѓе на кои им треба помош и живеат на работ на егзистенцијата, се борат со болести или немаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меси со едноставен гест ги избришал солзите на едно дете

Сите сакале да го видат Лионел Меси кога аргентинската репрезентација пристигнала во Монтевидео каде во сабота ќе игра против тимот на Уругвај, како дел од квалификациите за Светското првенство. И додека сите останале зад заштитната ограда, еден малечок обожавател успеал да се пробие низ обезбедувањето и да дотрча кон Меси, …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездите на серијата „Биг бенг теорија“ покажале големо срце

Страшната тропска олуја која овие денови го погодила тексшкиот брег на нозе го кренала целиот свет. Досега невидена природна катастрофа го погодила и градот Хјустон, а според зборовите на метеоролозите сеуште не се наѕира крајот на олујата. Ураганот Харви го возбудил целиот свет. Помош на жителите на Хјустон пристигнуваат од …

Повеќе »