Tag Archives: хуманитарни организации

КОЈ ЌЕ ГО НАСЛЕДИ БОГАТСТВОТО НА ПРИНЦОТ ФИЛИП: Најголемиот дел од имотот ќе го добие кралицата Елизабета, а има…

По погребот на принцот Филип, британските медиуми се занимаваа со темата за наследството на неговиот имот. Принцот оставил зад себе богатство проценето на 10. милиони фунти, кое делумно го заработил за време на неговата кариера во морнарицата, и не треба да се заборави дека како член на кралското семејство, тој …

Повеќе »

(ФОТО) Семејството на малтретираното дете од Австралија одбило 700. илјади долари: „Има поважни работи од излет во Дизиниленд“

За малтретираното момчето со џуџест раст, Квејден Бејлс, се собрани 700.000 долари, за да оди во Дизниленд, но семејството рекло дека повеќе сакаат парите да ги потрошат на нешто покорисно. Семејството на австралиското момче кое го запозна цел свет откако видеото кое го снимила неговата мајка, по малтретирањето на училиште, …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас денес наполни 103 години:Филантроп кој богатството ќе го остави на добротворни организации!

Холивудскиот актер Кирк Даглас денес наполни 103. години. Роден како Исур Демиелович Демски, тој е син на неписмени руски имигранти и има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак и Винсент ван Гог до Док Холидеј. Холивудската икона Кирк Даглас тврди дека доживеел сто години благодарение на …

Повеќе »

(ФОТО) Човек кој на многумина им ја разубавил годината: Цел живот штедел па пред смрт подарил 11.милиони долари!

Никој кој го познавал Алан Најман не можел да претпостави дека во текот на животот собрал богатство… Скромниот социјален работник од Сиетл, САД, својата облека ја купувал во ефтини продавници, од весниците сечел купони за попуст, а на годишен одмор внимавал на секој цент. Кога минатата година на локалните хуманитарни …

Повеќе »

(ФОТО) Дечкото на Џорџ Мајкл може „да заборави“ на милионската вила

Минатата година Sunday Mirror дознал дека Фади, од семејството на починатиот Џорџ Мајкл, добивал 250.000 фунти месечно „џепарлак“, а повеќето пари ги трошел на патувања во Австралија „Тажен е бидејќи мора да го напушти местото каде што тој и Џорџ минале многу убави моменти“ рекол пријател на фризерот Фадил Фази …

Повеќе »