Tag Archives: хуманитарка

(ФОТО) ИМАЛА 39. ГОДИНИ – Поранешна бразилска манекенка починала како последица на задушување во запален бункер во Харков

Поранешната бразилска манекенка и снајперист Талита до Вале (39) починала како последица од задушување после рускиот ракетен напад врз Харков. Талита починала откако се нашла заклучена во запален бункер, открил нејзиниот брат Тео. „Талија се нашла заробена во запален бункер. Почина од задушување, не ја погодиле шрапнели”, изјавил Тео за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НИКОГАШ ПРЕЖАЛЕНА – Принцезата Дијана денеска ќе го прославеше својот 61. роденден: Последната официјална посета била во Босна и Херцеговина

Омилената принцеза Дијана, попозната како Лејди Ди, денеска ќе го прославеше својот 61. роденден. Таа е родена на 1. јули 1961. година во Сандрингем, Обединетото Кралство, а минатата година на роденденот на никогаш незажалената принцеза од Велс, нејзиниот споменик беше откриен во палатата Кенсингтон. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) ОВАА ЖЕНА Е ДОБИТНИЧКА НА ЛОТО: Освоила 137. МИЛИОНИ ЕВРА, а кога ќе видите што направила со парите, ќе занемете! САМО РЕТКИ би го направиле ова!

Френсис Коноли освоила 137. милиони евра, а половина од наградата во играта на среќа решила да ја вложи на многу посебен начин.Ако некој од нас улови златна рипка, желбата за пари сигурно би била барем една од нив.Токму тоа им се случило на Френсис Коноли (55) од Ирска и нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Малечка хуманитарка: Веќе со 10. години таа ги усреќува другите!

Челси Фер има само 10. години, но веќе собрала повеќе од 2.500 комплети за ликовна уметност што им ги испраќа на децата жртви на трауматски животни искуства и на сиромашните… Децата што живеат во сиропиталишта, жртви на масовни престрелки или слични инциденти, допреле девојка која решила да им помогне на …

Повеќе »

(ФОТО) МЕГАН МАРКЛ БИЛА ГЛУМИЦА НО ИМАЛА И ДРУГА СТРАСТ: Сега е мета на ПРОЗИВКИ а една фотографија се’ ОБЈАСНУВА!

Меган Маркл откако е војвотка станала мета на „хејтери“, а сега се појавила фотографија од минатото која докажува како некогаш се однесувала Меган. Пред да стане војвотка, Меган глумела во серијата „Костуми“, а Центарот за бездомници во Торонто на социјалните мрежи објавил слика на нивните доброволци, на која се нашла …

Повеќе »

(ФОТО) Не старее: Шерон Стоун и на 61. година привлекува погледи во провокативни фустани!

Иако неполн месец ја дели од 61. роденден, Шерон Стоун не се срами да го покаже своето тело. На хуманитарната забава која ја организирал Стивен Тајлер, пејачот на Aerosmith, Шерон се појавила во долг мрежест фустан под кој облекла црно боди. Иако фустанот ја прекривал од глава до пети, убавата …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче од Босна исмеано бидејќи наместо за фустан за матура парите ги дала на деца болни од рак

Лејан, ученичка во основното училиште „Хамдија Крешевљаковиќ“ во Какањ, БИХ, одлучила наместо за купување на матурски фустан парите да ги даде на децата болни од рак, но нејзиниот гест не го доживеале сите во вистинско светло. Лејан наместо во фустан на матурската отишла во фармерки и маичка со натпис „Парите …

Повеќе »

(ФОТО) Амбер Херд ги посетила бегалците во Јордан!

Познатата глумица минала цел ден (3. април) во Затари кампот за бегалци во Јордан поддржувајќи ја хуманитарната организација САМС (Syrian American Medical Society). Real strength comes from some place far deeper but while we’re here…… A post shared by Amber Heard (@amberheard) on Apr 3, 2018 at 10:44am PDT „Се …

Повеќе »

(ФОТО) Ги урива сите бариери: Џејми, глумицата со Даунов синдром го освојува театарот

Ѕвездата на серијата „Американска хорор приказна“ ќе биде прва глумица со Даунов синдром во историјата која ќе застане на штиците на Off-Broadway театарот во Њујорк. Глумицата Џејми Бруер (33) на гледачите попозната по улогите на Нан, Ади, Хегда и Марџори кои ги отелотворила во неколку сезони на хорор серијата „Американска …

Повеќе »