Tag Archives: хуманитарец

(ВИДЕО+ФОТО) Оливер Драгојевиќ: Силата во борбата со болеста ја црпи од публиката

Целта е остварена. Со првиот настап откако се разболел музичарот Оливер Драгојевиќ воодушевил во сплитскиот ХНК, на концертот за борба против ракот. „Се борам со воспалителни процеси во телото па не ве слушам добро бидејќи увото ми е воспалено. Прво морам тоа да го решам за да продолжам со хемотерапиите“ …

Повеќе »

Причините поради кои Кристиано Роналдо одбива да се тетовира би можеле да ве изненадат

Фудбалерите главно сакаат тетоважи и гордо се китат со нив, но не и Кристиано Роналдо кој изјавил дека никогаш нема да се тетовира, а неговите причини би можеле да ве изненадат. Bom dia✌️ A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on Sep 15, 2017 at 1:12am PDT

Повеќе »

(ФОТО) Нема да поверувате колку заработува Роџер Федерер!

Неуништивиот Роџер Федерер и понатаму е неприкосновен владетел во светот на тенисот. Швајцарецот е моментално четврти играч на светот, но воедно е и, 12. година по ред, најплатен тенисер на АТП турот. Магазинот ФОРБС објавил листа на најплатени светски спортисти во 2017. година. Водечки е, очекувано, Кристиано Роналдо со 93. …

Повеќе »