Tag Archives: хуманитарец

СРЕЌНИК – По шести пат добил на Лотарија!

Маж од Ајдахо добил на лотарија – по шести пат. Маж од Меридијан, Брајан Мос освои 250.000 американски долари во четвртокот на грепка, објавила лотаријата во Ајдахо, со што ја означил ја шестата добивка, најголема досега. Мос, кој е сопственик на продавницата „Newko Sport and Nutrition“, рекол дека редовно игра …

Повеќе »

Социјалните медиуми го избраа хуманитарецот Али Февзи за Маж на годината во оваа категорија

Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас. Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Али Февзи освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда. Наградата Маж на годината според социјалните медиуми им …

Повеќе »

(ФОТО) ДУША ОД ЧОВЕК – Џон Бон Џови е човек со големо срце: Еве како секој ден им помага на луѓето!

Негова цел е да се прекине ланецот на сиромаштија… Џон Бон Џови е популарен пејач, глумец, политички активист и голем хуманитарец. Неодамна отворил два ресторани во кои луѓето кои се гладни, а немаат пари, можат да добијат бесплатен оброк. „Сите се добредојдени на нашата маса“ „Soul Kitchen“ е името на …

Повеќе »

(ФОТО) Меси донирал очила од 4.600 евра на слеп навивач на Арсенал

ЛИОНЕЛ Меси донирал очила од 4.600 евра на слеп навивач на Арсенал. Аргентинецот започнал соработка со израелската компанија OrCam Technologies и во споменатото партнерство се обидува да го сврти вниманието кон предизвиците со кои се соочуваат слепите и лицата со слаб вид. Мајки, 10-годишен слеп навивач на Арсенал од Лондон, …

Повеќе »

(ФОТО) На дете му било жал за бездомник а потоа тргнал во акција!

Христијанско засолниште за бездомници во Илиноис објавило дека итно бара намирници и материјали за сиромашните. Помошта дошла од ненадеен извор. Многу луѓе денес мислат дека децата размислуваат само за себе. Но, тие не слушнале за луѓе како Нејтан Симонс. Натан има 9. години, сака да гледа Јутјубери. Еден ден, еден …

Повеќе »

Колкаво е богатството на Хоакин Феникс после филмот „Џокер“?

Хоакин Феникс го минал патот од детски ТВ актер до холивудска sвезда со помош на филмови како „Гладијатор“. Последниот филм во кој глуми Феникс, „Џокер“, доби повеќе номинации за Златен глобус, што секако се одразува и на неговото богатство. Феникс зборува доста отворено за неговото детство, па дури и за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кијану Ривс повторно покажал дека не е типична холивудска ѕвезда и го воодушевил светот

На канадскиот филмски глумец, Кијану Ривс, му го одложиле летот, па со останатите патници се возел со автобус. Со оглед на тоа дека Ривс не е една од оние размазени холивудски ѕвезди, на глумецот возењето со автобус со останатите патници не му претставувал никаков проблем. THIS ENTIRE IG STORY ABOUT …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Хари ги обожува колачињата на Меган Маркл – па дури и „ги краде“!

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга, а во текот на таа прилика направи нешто неочекувано за принц. Храната била во изобилство, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дури после смртта на ДЏ Авици станало очигледно каков човек бил:„Ни даде еден милион долари!“

„Дури кога почнав да заработувам огромни пари сфатив дека тоа не ми треба. Кога заработувате толку многу пари кои не ви требаат единствено исправно и човечки е да ги дадете на луѓето на кои им требаат“ Смртта на шведскиот ДЏ Авици веќе со денови го интригира целиот свет. Се појавуваат …

Повеќе »