Tag Archives: хумана

ХУМАН ГЕСТ НА КАРДИ Б – Американската раперка ветила дека ќе ги плати трошоците за погреб на жртвите од пожарот во Њујорк

Раперката Карди Би ќе ги плати трошоците за погребот на оние кои ги загубија животите во смртоносниот пожар во Њујорк. Вкупно 17. луѓе загинаа откако пожар ја зафати нивната станбена зграда во Бронкс. Државата Њујорк неделава објави дека ќе додели 2. милиони долари на фондот за жртви. Во изјава за …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО И ХУМАНО СРЦЕ НА ПОЗНАТАТА СТАРЛЕТА: Кајли Џенер донирала 500.000 долари за деца заболени од РАК и на тој начин одала ПОЧЕСТ на пријател!

Кајли Џенер донирала половина милион долари на детската болница во Вандербилт и на овој начин му оддала почит на својот пријател Хари Хадсон, пејач и текстописец кој се излекувал од рак. Џенер, во соработка со непрофитната организација „Teen Cancer America“, помогнала да се отвори дел од болницата каде што можат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мадона покрај во поп музиката е кралица и на хуманоста

Кралицата на поп-музиката, Мадона, неодамна повторно отпатувала за Кенија, каде заедно со нејзината непрофитна организација „Raising Malawi“ ги посетила децата во сиропиталиштето. Како што може да се види на нејзиниот Инстаграм, таа повеќе од една недела поминува со децата во сиропиталиште во Кенија. Таа претходно донирала пари за да основа …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче победило рак а сега е мета на потсмев на врсниците!

На девојчето и била дијагностицирана ретка форма на не-Хочкин лимфом. Линден Смит е седумгодишно девојче наречено „хероина“, откако одлучила да собере пари за истражување и заболување од рак на деца. Во летото 2019. година, Линден гордо го покажала своето прво мозолче на своите родители, што го имала на долниот дел …

Повеќе »

(ФОТО) Меланиа Трамп како Мерилин Монро: Хуманоста на првата дама во сенка на „папараци уловот“

За време на посетата во Тенеси ја посетила и детската болница, каде поголемиот дел од времето се дружела и си играла со малечките пациенти. Меланиа Трамп во сив фустан со бели шари се појави во Нешвил, Тенеси за да ја промовира својата кампања “Be Best”. Our beautiful First Lady visited …

Повеќе »

(ФОТО) Поп ѕвездата, Тејлор Свифт, на трудна обожавателка, која загубила се’и купила куќа!

Поп ѕвездата Тејлор Свифт направила потег вреден за восхитување кога одлучила на обожавателката Стефани да и купи куќа. Стефани е во осмиот месец на бременост, неодамна останала без дом, а во исто време нејзиниот партнер останал без работа. Среќната вест Стефани ја дознала во бекстејџот после концертот на нејзината омилена …

Повеќе »

(ФОТО) Бијонсе меѓу настраданите од ураганот, им делела храна и пари

Славната Бијонсе е позната и по својата хуманост.Освен што уплатила помош во фондот била и на лице место меѓу настраданите Пејачката не ги заборавила луѓето кои настрадаа од ураганот Харви и веднаш отишла да им помогне. Таа донирала големи количества на храна, а пакувала и пакети со оброци за настраданите семејства. …

Повеќе »