Tag Archives: ХРТ

(ФОТО) МАСКА НА ЛИЦЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПРОГРАМАТА: Водител на HRT морал да користи заштита во студио поради новите правила

Водителот на Хрватската радио-телевизија (HRT) водел емисија со заштитна маска додека бил сам во студиото, бидејќи не бил вакциниран против Ковид 19. На социјалните мрежи се рашири сликата на водителот на „Загрпска Панорама“, Фабијан Кале, кој во четвртокот водел емисија со заштитна маска FFP2на лицето. Според Index.hr, ова се нови …

Повеќе »

ГАФ на водителка на ХРТ: „Се повеќе се спомнува ламбада сојот!“

Водителката на ХРТ во утринската програма на јавната телевизија новиот сој на коронавирус го нарекла „ламбада сој“. „Бројот на нови случаи предизвикани претежно од делта вирусот расте, но се повеќе се споменува и сојот ламбада, кој беше откриен минатата година во земјите на Јужна Америка“, рекла водителката на Вести И …

Повеќе »

(ФОТО) Дино Мерлин во живо во ТВ емисија откри дека бил тешко болен но и многу детали од приватниот живот:„Размислував за прекинување на кариерата!“

ДИНО МЕРЛИН синоќа гостуваше на ХРТ во емисијата „Во свој филм“, во која зборуваше за неговата долга и успешна кариера, но откри и многу детали од неговиот живот. Босанскиот музичар се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогошча и запишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Аки Ракимовски на гледачите на ХРТ им „се претставил“ со македонски народни песни

Можеби, многу тв гледачи, кога виделе дека во емисијата на ХРТ „А страна“ ќе гостува Аки Рахимовски, очекувале некои хитови од „Парни ваљак“, но нашиот Аки изненадил… Легендарниот пејачки фронтмен на групата „Парни ваљак“, Аки Ракимовски, учествувал во новата забавно музичка емисија „А страна“ на ХРТ, а она што ја …

Повеќе »