Tag Archives: храна

Два природни елементи го намалуваат стомакот и го чистат телото од токсини

Сакаме да јадеме вкусна пица, помфрит и хамбургер обично придружени со ладен газиран пијалок, а потоа да јадеме нешто слатко како чоколадо или сладолед. Па, поради тие денови потребно е секогаш на менито да имате нешто што може да ви помогне тие моменти на задоволство да не завршат лошо за …

Повеќе »

Совети кои ќе ви бидат корисни на ПЛАЖА: Овие 7. работи никогаш не треба да ги правите

Треба да се приржувате до овие совети… Повремено нанесување крем со заштитен фактор не е доволно за целосно да се заштитите од ефектите на постојано јакото сонце. Многумина ги прават токму овие работи и прават голема грешка – еве што не смеете да си дозволите кога ќе решите да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Имаат 21. дете, а не знаат за хаос. Еве зошто во нивниот дом се функционира без проблеми

АКО мислевте дека ништо не стасувате а имате едно, две или три деца, замислете како би било да имате 21. Шели и Џеред Валас од Аризона ги посветиле своите животи на воспитување деца, споделувајќи детали од нивниот живот на TikTok каде што се претставуваат како Crazy Middles. Откако се запознале …

Повеќе »

ШТЕДЕТЕ НА ХРАНА – КАКО ДА ШТЕДЕТЕ ДОДЕКА ЦЕНИТЕ РАСТАТ: Еве како да потрошите што е можно помалку пари при купување! Овие трикови ДЕФИНИТИВНО ФУНКЦИОНИРААТ!

Луѓето генерално не сакаат да штедат на храна, туку се откажуваат од некои други работи. Сепак, постои начин да избегнете да бидете премногу расипнички кога купувате намирници. Ви донесуваме неколку совети кои ќе ви помогнат да заштедите неколку денари… – За почеток, важно е да знаете дека никогаш не треба …

Повеќе »

Вирално видео: Биолог тестирал кои бактерии се наоѓаат на храната што ја купуваме секој ден

Добро, откако ќе дојдете од продавница, мора да ги измиете рацете и храната! @ta.dil GROCERY STORE BACTERIA!!! #learnontiktok #microbiology #bacteria ♬ Mission Impossible (Main Theme) – Favorite Movie Songs @ta.dil YOU WONT BELIEVE HOW MUCH I FOUND 😱 #microbiology #learnontiktok #letsseewhatgrew ♬ Mission Impossible (Main Theme) – Favorite Movie Songs …

Повеќе »

107-годишна ја открила тајната на долговечноста и изненадила многумина

ЛУИСЕ Сињор минатиот викенд во друштво на повеќе од сто гости го прослави својот 107. роденден во пензионерскиот дом во Бронкс, а сите новинари кои се собрале ги интересирала тајната на долговечноста. „Никогаш не се омажив“, возвратила таа, па затекнала и насмеала многумина. „Да, сестра ми често вели: ‘Посакувам никогаш …

Повеќе »

Главен извор е сонцето, но ВИТАМИНОТ Д го има и на овие места: Еве зошто е важен за здравјето!

Познат како витамин на сонцето, за витаминот Д често се зборува како за одговор на сезонските проблеми Кога конечно ќе пристигнат пролетта и летото, овој витамин влијае на подобро расположение и навидум ја зајакнува функцијата на имунитетот. Вистина е дека телото може да произведува само витамин Д. Сепак, потребна е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка влегла во возилото, погледнете што направила…

МЕЧКИТЕ не се двоумат да влезат во населби или дури и автомобили во потрага по храна. Ваквите случаи се најчести во пролетта откако мечките излегуваат од зимското дувло по месеци пост. Ако намирисаат храна, не им е гајле за ништо, па во Америка имало упади во куќи, но и во …

Повеќе »

4. НАВИКИ ЗА ЗДРАВЈЕ НА МОЗОКОТ: Вака на природен начин ќе ја подобрите меморијата!

Во продолжение прочитајте како да го подобрите здравјето на мозокот! Меморијата е ментална активност со која се потсетуваме на информации од минатото. Тоа е сложен систем заснован на многу мозочни процеси и е клучен дел од нашите животи. Затоа е многу важно да го одржуваме здравјето на нашиот мозок за …

Повеќе »