Tag Archives: храброст

(ВИДЕО) 30 години „Силви бенд“: „Влатко ме сака и покрај предрасудите за нашиот брак”

За односот со свекрвата денес, за навредите што ги трпела како дете, но и за советите од мајка си како да се издигне над ситуацијата, Силви зборува со многу емоции. Тука се и муабетите за ќерката Деа, за ромските корени, првите живи свирки во Скопје, како за тоа како им …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВА ХРАБРОСТ – Старец во количка се заглавил на шини: Неверојатна реакција на полицајка!

Полицајката Ерика Уреа покажала храброст и со тоа го спасила животот на мажот во инвалидска количка, кој бил заглавен на шините. Инцидентот се случил во Калифорнија, а Ерика се наоѓала во близина на авенијата „Лоди“ и железничката пруга кога видела маж во инвалидска количка кој се чинело дека е заглавен …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАДЕ ОТИДЕ СВЕТОТ – ЧОВЕК ГОРЕЛ И БАРАЛ ПОМОШ А ТИЕ СНИМАЛЕ: Видеото од автомобилот во пламен им бил поважен од човечки живот!

„Погледнав лево и десно и видов околу 20 луѓе кои снимаат мобилни и не прават ништо за да помогнат. Се зависи од мене, си помислив“, со тие зборови, Џим Ангуло од Мамами го опишал драматичниот момент кога видел камион во оган на пат за работа. „Тој велеше: Не можам, не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХРАБРОСТ И ЛУДОСТ ДА ВИ ЗАСТАНЕ СРЦЕТО: Оваа алпинистка се качува по заледен водопад и не застанува!

Има луѓе кои многу сакаат екстремни спортови. Иако носат одредена опасност со нив, тоа не им пречи. Освен тоа, бидејќи тие се зависници од адреналин, тоа ги возбудува и ги прави среќни додека можат да вежбаат. Најновото видео од социјалните мрежи открива алпинистка која се искачува на заледен водопад. Може …

Повеќе »

(ФОТО) Смелост каква ретко се среќава- самодоверба за 10: Шерон Стоун во кожен комбинезон!

Многу млади девојки во широк лак го избегнуваат ова ризично парче… Есента е време кога доминираат парчиња облека од кожа, но има и такви што многу дами не би се осмелиле да ги носат, иако ги привлекуваат како магнет – кожен комбинезон. Тие велат дека за ризичните парчиња е потребна …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧНА ХРАБРОСТ – ЗА ВРЕМЕ НА ГРАБЕЖ МУ ВПЕРИЛЕ ПУШКА ВО ГЛАВАТА А ТОЈ ЗАПАЛИЛ ЦИГАРА: Вака смирен човек сеуште не сте виделе – крадецот не знаел што му се случува!

Необичен грабеж се случил во американскиот град Сент Луис кога маж со автоматска пушка влегол во кафуле. Гостите на кафулето веднаш легнале на подот, но еден човек продолжил да седи како ништо да не се случува, па го зел телефонот за да прочита нешто на него. Кога крадецот му се …

Повеќе »

(ФОТО) ТАГА – Млад глумец го поставил последниот статус на Фејсбук: „Кажано ми е дека НЕМА ОПЦИИ а ова е мој начин да се „ЗБОГУВАМ“!

Младиот 33. годишен глумец од Велика Британија, Мајкл Слегс, на Фејсбук поставил проштален статус бидејќи веќе долго се бори со болеста, а сега лекарите му рекле дека му нема спас и дека е прашање на ден кога ќе умре… Gepostet von Michael Christian Sleggs am Mittwoch, 28. März 2018 „Здраво пријатели. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Одбила да танцува за пијани пријатели на сопругот, па ја претепал и ѝ ја избричил главата

На снимката која е објавена во средата на социјалните мрежи, жената објавила дека избегала од дома после нападот и успеала да дојде до полициската станица во која според нејзините зборови, одбиле да ја примат нејзината пријава, бидејќи немала пари да плати мито… Во Пакистан е уапсен маж, бидејќи, наводно, ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Признал дека е геј пред 1.500 луѓе во католичко школо, еве што се случило!

1.500 луѓе во едно од најелитните католични средни училишта во Сиднеј стоејќи со овации го наградиле 17. годишниот Фин Стенехард кој им признал дека е геј… „Молчењето е доста застрашувачко, бидејќи што ако не им се допаднете на луѓето“, рекол Фин во своето обраќање, а дел до снимката се појавила …

Повеќе »