Tag Archives: хотел

(ВИДЕО) „3.000 евра за ова?“: Се пожалила на храната во турски хотел и предизвикала бурни реакции

ТИКТОКЕРКА која објавува под профилот @thisonetimeinturkey објавила видео на кое се жали на храната во луксузниот хотел со пет ѕвездички во Анталија, Турција. „Храната едноставно не е на ниво. Ова треба да биде одморалиште со пет ѕвезди, но во ресторанот со шведска маса ја служат истата храна секој ден. За …

Повеќе »

(ФОТО) Не, ова не е бездомник во центарот на Загреб! Ова е една од НАЈГОЛЕМИТЕ ЅВЕЗДИ НА ХОЛИВУД – доказ дека е „ОПЕРИРАН“ ОД ВООБРАЖЕНОСТ

Познатиот актер Кијану Ривс (59) со својот бенд „Dogstar“ дошол на годинешниот фестивал INMusic и вечерва ќе настапи во Загреб. Хрватските медиуми се тркаа да дознаат каде престојува холивудскиот актер, а тоа успеало да го направи тимот на Јутарњи лист. Имено, нивниот тим затекнала неочекувана глетка пред хотел во Загреб. …

Повеќе »

(ФОТО) ДОЖИВУВАЊЕ НА ВСЕЛЕНАТА – Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проектот е вреден пет милијарди долари

Компанијата со седиште во Канада планира да изгради четири одморалишта MOON, од кои првото е наменето за Дубаи. 222 метри високата реплика на Месечината ќе ги содржи сите погодности што се очекуваат од луксузно одморалиште. Проектот вреден 5 милијарди долари ќе вклучува искуство со „месечева колонија“ и „месечева површина“ наменети …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пукнал и настанал хаос

Како што пренесуваат германските медиуми, огромен аквариум висок 16 метри експлодирал во петокот наутро во хотел во Берлин. Германските медиуми јавија дека две лица се повредени. На Твитер се појави видео од инцидентот, наводно објавено од гостин на хотелот. OMG. Das ist ja furchtbar. Hoffentlich wurde niemand verletzt oder Schlimmeres. …

Повеќе »

(ФОТО) Хотел во Колумбија нуди уникатно искуство но само за најхрабрите

Гостите имаат можност да се релаксираат со поглед на природата или да се вклучат во разни спортски активности Кога патуваат, многу луѓе го избираат своето сместување или хотел врз основа на локацијата и погледот што го нуди.             View this post on Instagram     …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како Вие би реагирале? Жена се изненадила кога го видела на прозорец кога се разбудила!

Жена на социјалната мрежа Инстаграм споделила видео кое брзо станало вирално… Наутро кога ќе се разбудиме, обично првото добро утро го добиваме од саканата личност или саканите, односно ако сте во хотел, од персоналот, но оваа жена доживеала нешто неверојатно. Сакаши одмарала во хотел во Тајланд, а додека спиела, на …

Повеќе »

(ФОТО) Пијан маж го згрешил хотелот и протестирал затоа што не го пуштале во собата

Пијан маж во Бурнмаут, Англија, кој легнал пред хотелот во знак на протест затоа што персоналот не го пуштал во неговата соба, бил преместен од полицијата – затоа што дошол во погрешен хотел. Во знак на протест поради тоа што му било одбиен влезот во она што тој мислел дека …

Повеќе »

Ѕвездата на Џејмс Бонд ненадејно починала: Пронајден е во карантин во хотелска соба!

Актерот Кенет Чанг , кој е најпознат по улогата во „Џејмс Бонд“, трагично починал на 86-годишна возраст. Холивудската ѕвезда починала во карантин во хотел во Хонг Конг, пренесува „Mirror“. Кенет глумеше во холивудските блокбастери, вклучувајќи ги „Rush Hour 2“ со Џеки Чен и криминалната драма „The Replacement Killers“, но беше …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ се огласи од Австралија: „Мир Божји. Христос се роди. Среќен Божик. Љубовта нека ве зајакне и исполни“

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се огласи на социјалната мрежа Инстаграм. Ѓоковиќ на Инстаграм им го честиташе Божик на сите. Тој објави на Инстаграм, за прв пат откако е во Австралија. „Мир Божји. Христос се роди. Среќен Божик. Љубовта нека ве зајакне и исполни“, напиша Новак. Фото: Принтскрин/Новак Ѓоковиќ/Instagram/Instagram Story

Повеќе »