Tag Archives: хороскопски знаци

Овие љубовни комбинации на хороскопските знаци се „спој“ од пеколот

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Можеби сте биле привлечени од љубов на прв поглед, но постои добра шанса на овие знаци врските да не им траат, ниту пак среќно ќе завршат: Јарец и Стрелец …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци им е најтешко да го преболат раскинувањето

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Раскинувањето на врската секогаш тешко и паѓа барем на една страна, а тоа често може да биде поврзано со хороскоп. Додека за некои тоа значи нова страница во книгата …

Повеќе »

Откријте која е најпривлечната особина на вашиот хороскопски знак

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение погледнете кои се вашите …

Повеќе »

(ФОТО) Говор на телото кој ќе ви открие повеќе за соговорникот: Девиците по остриот поглед, Биковите по веѓите…

Говорот на телото – поставување рака, седење, став во седењето, како стоиме…се се тоа карактеристики кои говорат за нас и нашата личност. Четирите животни елементи земја, воздух, вода и оган се поврзани со хороскопските знаци. Можеме да ги познаеме по изгледот и карактеристичното држење. Овен Без оглед на ставот, Овните …

Повеќе »

Мажите родени во овие хороскопски знаци ги третираат жените како кралици

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако барате дечко кој ќе ве размази и држи како капка вода на дланката имаме совршени кандидати за вас. Астролозите тврдат дека по тоа прашање најмногу би можело да …

Повеќе »

Кај нив нема набрзина:Хороскопски знаци кои најспоро се вљубуваат

Пребрзото вљубување може да биде многу проблематично, а овие хороскопски знаци дефинитивно немаат проблем со тоа. Се вљубуваат многу споро и внимателно што понекогаш стануваат иритантни. Рак Најголемите емотивци меѓу хороскопските знаци воедно и најспоро се вљувуваат од многу едноставна причина – бидејќи кога еднаш ќе се вљубат, се вљубуваат …

Повеќе »

Во овие хороскопски знаци се раѓаат најинтелигентните жени

Овие жени се тивки, внимателни и сериозни. Но, и многу снаодливи. Тие можат лесно да најдат заеднички јазик со кого и да сакаат, ако го сакаат тоа Ѕвездите имаат големо влијание на нашиот карактер, но и на степенот на интелигенција кој го имаме. Постојат жени во одредени хороскопски знаци кои …

Повеќе »