Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за сабота, 11.08.2018:Напнатост, интересирање, друштво на успешни, таинственост – дел од ситуациите за денес…

Овен Ако сте од оние кои бараат работа, не заборавајте дека една понуда, која одамна ја пропуштивте, повторно е во фокусот. Прифати ја. Имате тенденција да го промените вашето расположение. Во главата може да ви биде некој што го знаете од порано, па фокусирајте се на суштинските детали кои го …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ги измамите

Следните три знаци имаат најизразена интуиција која речиси никогаш не ги мами и тешко дека ќе успеете нешто да им скриете или излажете. Риби На Рибите често им се случува да сонуваат работи што им укажуваат на ситуација или на важен настан што ќе се случи подоцна. Нивниот внатрешен мир …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 10.08.2018:Почнува страв а со него и несигурност, недоверба, љубомора. Тешко време за парови, но исто така и за самците…

Денес е петок, а на небото Венера се нашла во квадрат со Сатурн. Две спротивности, нежната Венера во комбинација со ладниот сметкаџија Сатурн … Квадрат кој е тешко да се преживее, незгоден, донесува со себе апатија, меланхолија, чувство на депресија, осаменост, тежина н постоењето…Со ова, почнува и пороен страв од …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 09.08.2018:Поволен ден за разговори, склучување договори за работа, идејно планирање, реорганизација, преговори, накусо за се

Сонцето во коњукција со Меркур овој четвртокот е еден облик на кулминација со што завршува еден, и почнува новиот циклус …Поволен ден за разговори, склучување договори за работа, идејно планирање, реорганизација, преговори, накусо за се што е дијалогот од пресудно значење.Многу пораки, телефонирање, средби очи во очи, сè со цел …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 08.08.2018:Со денешниот аспект доаѓа и зголемена доза на самодоверба, оптимизам,среќа и успех! Едноставно, денес ќе бидете кројач на вашата среќа!

Венера е во тригон со Марс, денес ни’ донесува многу љубовен ентузијазам,страстни мисли и чувства, ден кога депресијата и стравот ќе бидат притиснати во средината на еден бран на љубов. Со овој аспект доаѓа и зголемена доза на самодоверба, оптимизам, среќа и успех! Едноставно, денес ќе бидете кројач на вашата …

Повеќе »

Најлесно да се засакаат овие четири хороскопски знаци

Колку и емоциите и љубовта би требало да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така. Сепак, не се сите луѓе исти, а некои се навистина покомплицирани од другите. Лицата родени во следните четири хороскопски знаци е докажано дека се најлесните да ги засакате. Бик Убаво е да се биде …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 07.08.2018:Енергијата кој го карактеризира овој ден мора да биде усмерена кон нешто што донесува корист или ќе се распрсне насекаде и ќе ве…

Каков ден е пред нас! Да тргнеме по ред…Сонцето е во квадрат со Јупитер, многу редок аспект, а незгодниот квадрат укажува на големи можности за претерување, површност, преценување, очекување повеќе отколку што се заслужува. Енергијата кој го карактеризира овој ден мора да биде усмерена кон нешто што донесува корист или …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 06.08.2018:И’ вашиот партнер ќе биде подготвен да ви помогне што и да ви треба,а вие гледајте тоа да биде некаква романтична помош

Уште еден понеделник, уште еден почеток на неделата, е пред нас. Овој пат, малку побавен од вообичаеното,таман да ви дозволи полека да се вратите во нормала после добар викенд, и полека да почнете да се прилагодувате на вашите секојдневни обврски, работа, активности кои се пред нас. Мирниот ден дефинитивно, можеби …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 05.08.2018:Потрудете се вториот дел од денот да го минете со луѓе кои се важни за вас и кои ви прават насмевка на лицето

Помина првата недела во август, се надеваме дека сте задоволни како започна месецот, а ние сме сигурни дека пред нас е само подобар период,полоши, барем вака долги не би требало да има. Денот што е пред нас, освен она што треба добро да се одморите и да се релаксирате, испразнете …

Повеќе »