Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за недела (17.12.2017)

Овен Ситуацијата во домот станува доста напната, бидејќи вие сте иницијатор на многу настани, разговори и активности со кои вашите блиски не се согласуваат. Немојте да водите полемики за пари. Овен или Водолија се обидуваат да ве фасцинираат. Ментално сте напрегнати, ви треба повеќе одмор. Бик Конечно ќе се решат …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (16.12.2017)

Овен Имате многу интереси и таленти, како и силна желба да го работите тоа во исто време. Направете распоред и фокусирајте се. Вие имате добра финансиска состојба. Многу површни врски и флертувања, но и натаму сте уште сами. Ве оптоваруваат проблемите со зглобовите. Бик Пред вас е активен ден. Ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (15.12.2017)

Овен Не сте сигурни дали сте во право кога станува збор за некој долгорочен проект или работа со некој кој има големи барања. Не сте сигурни дали треба да го прифатите извинувањето од некој Јарец, Рак или Риби, особено ако тие се помлади од вас бидејќи пред се не сте …

Повеќе »

Годишен хороскоп за 2018. година

Овен За овените 2018 година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овените ќе се исплати во 2018 година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација. 2018 година ќе биде одлична за овените кога се во прашање парите. Многу од вашите проекти, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (14.12.2017)

Овен Можеби е крајно време да ја прифатите реалноста и со поголем оптимизам да гледате кон нештата и кон иднината во целина. Избегнувајте ги судирите од каков било облик. Не дозволувајте одредени нешта да ви избегаат, за кои подоцна нема да имате шанса да ги вратите во игра. Бик Денес …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (13.12.2017)

Овен Очекувате вести и одлуки, но грижата за тоа нема да го забрза процесот ни секунда. Во ваквите моменти најдобро е да си најдете што повеќе работа, да го занимавате умот со нешто конкретно и корисно, наместо нервозно да шеткате наоколу и да прашувате прашања кои сте ги поставиле пред …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (12.12.2017)

Овен Ве очекуваат проблеми во областа на кариерата и професијата. Вашата потсвест силно се буни против рутините во животот. Можете да воспоставите рамнотежа со малку труд и одрекнување. Комуникацијата со партнерот е многу емоционална и сензитивна. Повеќе одморајте. Бик Ве очекува поголема парична награда. Многу складен период во партнерските односи, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (11.12.2017)

Овен Доста сте динамични и активни, бидејќи сте комплетно збунети од многубројните, сосема различни понуди кои се предизвикувачки, но сосема поинакви од вашите амбиции. Слободните припадници на овој знак можат да запознаат некој кој ќе им стане многу значаен. Здравјето ви е добро и стабилно. Бик Ќе бидете во прилика …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (10.12.2017)

Овен Многу сте креативни и опуштени. Конечно сакате малку да уживате, а особено доколку се занимавате со уметност, ова е добар период за создавање и заработка. Подобрете го односот со партнерот, завртете нов лист. Внесувате хармонија во деловното опкружување. Многу сте активни. Бик Ве очекуваат некои нови деловни можности. Резултатот …

Повеќе »