Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за среда (03.01.2018)

Овен Новогодишното славење заврши и денес повторно треба да им се вратите на обврските, а тоа значи дека почесто ќе бидете опкружени со луѓе кои не ви се допаѓаат. Денес ќе ве нервираат луѓе кои со своите барања ќе ви попречуваат да си ги остварите плановите. Бидете љубезни, но не …

Повеќе »

Љубовни совети за секој хороскопски знак за среќна 2018. година

Дури и ако не верувате во хороскоп се исплаќа да ги прочитате советите… Хороскопските препораки и совети не треба да ги сфаќате посебно сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на блискиот научник. Подгответе се пред вас би можела да биде возбудлива година. А шансите за тоа ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (02.01.2018)

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас тоа нема да ви пречи. Не го …

Повеќе »

Хороскопот открива: Што треба секој знак да направи за повеќе среќа во Новата година!

Еве и неколку новогодишни одлуки кои секој хороскопски знак би требало да ги усвои. Овен Повеќе внимание обрнувајте на се’ околу себе, на трошење пари и завршувајте го сето она што сте го зпочнале.Барајте помалку и немојте постојано да бидете расположени за кавги. Бик Трудете се да усвојувате нови работи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (01.01.2018)

Овен Иако имате направено добри подготовки, ќе се случи нешто што ќе ве демотивира и нема да бидете во состојба да продолжите понатаму. Не терајте се со сила да завршите нешто што не оди по план.Најдобро е да продолжите некој друг ден. Се обидувате да го вратите мирот во семејството …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (31.12.2017)

Овен Ако сте предмет на критика, односно постои сомнеж за вас дека не сте доволно активни и дека не се ангажирате доволно во рамките на работата, не им забележувајте на оние кои ве критикуваат, наместо тоа од нивната критика извлечете го максимумот. Можна е обнова на соработката со некој Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота(30.12.2017)

Овен На животот гледате од некој поинаков агол, што досега не можеше да се забележи кај вас. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено ако сеуште ве привлекува една ексцентрична личност. Со партнерот невозможно е да се смирите, бидејќи размислувате сосема поинаку. Можни проблеми со крвниот притисок. Бик Ве очекува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.12.2017)

Овен Финансиската ситуација е подобра, а можно е да ви биде понудена и некоја подобра работа. Ќе бидете склони при избор на партнерот поголемо значение да му придадете на изгледот отколку на нешто друго. Ќе бидете несвесно вклучени во некоја кавга, во која ќе бидете и навредени. Бик Ви се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (28.12.2017)

Овен Месечината во Близнаци ви овозможува успешно да ја реализирате работата, особено ако сте лице присутно во јавниот живот. Бидете флексибилни во договорите со Терезија или Рак. Еден Јарец ќе ви даде знак дека на него можете да сметате. Месечината во астролошкото поле за бизнис и комуникација е погодна за …

Повеќе »