Tag Archives: хороскоп

Дневен хороскоп за вторник (26.12.2017) 

Овен Чувајте си го грбот и не дозволувајте друг да ги преземе вашите заслуги. Ова е ваше време и треба да го искористите до максимум. Партнерот е ирационален и треба да му ја дадете својата поддршка. Вас ве нервира неговата таинственост, но тоа е само знак на слабост. Доколку сте …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (25.12.2017)

Овен Денешниот ден за вас ќе биде многу добар, можно е да почувствате малку замор од напорната работа. Дали на работа или во приватниот живот – борбата мора да постои. Сепак намалете го малку темпото не претерувајте, секако дека ќе ги завршите обврските. Бик Можни се мали несогласувања со оние …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (24.12.2017)

Овен Немојте претерано да се експонирате. Во финансиското поле би требало да направите малку ред, бидејќи некои неконтролирани трошоци би можеле да ви создадат проблеми. Можна е љубовна врска со лице кое се занимава со уметност, кое најверојатно е Рак. Омалаксани сте и лошо расположени. Бик Поволна е ситуацијата во …

Повеќе »

Голем годишен хороскоп за 2018: За Девиците ќе биде многу успешна, за Овните возбудлива, мистерии за Водолијата…

Овен За Овните 2018. година ќе биде многу возбудлива. Годишниот хороскоп покажува дека целиот напор на Овните ќе се исплати во 2018. година. Година за кариера и приходи, како и позитивна енергија и мотивација. 2018. година ќе биде одлична за овените кога се во прашање парите. Многу од вашите проекти, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (23.12.2017)

Овен Доста сте ги промениле своите погледи на животот. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено ако ве привлекува некоја ексцентрична личност. Со партнерот е невозможно смирување. Можни се проблеми со кардиоваскуларниот систем и високиот притисок. Бик Ве очекува вест која ќе ве израдува, особено ако се занимавате со некој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (22.12.2017)

Овен Напнати сте кога станува збор за случувањата на работа, особено ако чекате некое решение. Опкружени сте со лица кои добро ве разбираат и кои ви даваат корисни совети, што особно се однесува на блиските роднини. Младите членови на вашето семејство се однесуваат бунтовно. Вашето здравје е добро. Бик Не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (21.12.2017)

Овен Пред вас е исклучително активен период. Задоволни сте од сопствените квалитети, оптимистички му пристапувате на животот. Очекувајте промени на подобро. Работите со кои се занимавате бараат иновации, за кои целосно сте подготвени. Бик Сакате да ја проширите вашата мрежа од бизнис контакти? Денес е идеален ден за тоа. Ќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (20.12.2017)

Овен Некој сомнеш се вовлекол во вас и како да барате аргументи против нешто што неодмна сте го прифатиле. Ова е минлива фаза која би требало да ја забрзате и да бидете поодговорни кога станува збор за работата и обврските. Во приватниот живот настапува мирен период. Бик Вашата промена на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (19.12.2017)

Овен Сега имате прилика да забелeжите некој, меѓу многуте во вашата близина, кој само го чека вашиот знак на заинтересираност и желба. Завртете се малку околу себе, прифатете нечие додворување. Вашето срце ќе биде купено со нечија интелигенција и внимание. Бик Време е на настинки и инфекции. Избегнувајте премногу ладни …

Повеќе »