Tag Archives: холандија

(ВИДЕО) ХИТ ВИДЕО – Сакал да се разлади па останал без заби

„Седевме во градината и ни беше смешно да користиме дувалка за листови за да се разладиме“, објаснил авторот на видеото. Видео клип од Холандија кој кружи на интернет насмеа многумина. – Беше многу топол ден. Седевме во градината и беше смешно да се користи дувалка за листови за да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗЕМЈАТА ГОРИ, ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПОМИНЕ УЛИЦАТА! И помогнал сопругот, едвај се движела, асфалтот се стопил

На TikTok беше објавено видео од пар кој ја преминува улицата. Меѓутоа, она што ги шокираше сите е тоа што на жената поради жештината и се залепиле влечките за асфалтот. Додека ја минува улицата, со секој чекор по една влечка и останува залепена за бетонот, додека мажот оди позади неа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Страшна и тажна судбина на претставничката на Холандија на Евровизија 2022: На 14. години се обидела да се самоубие, а причината е НЕВЕРОЈАТНА!

Во финалето на Евровизија 2022. во Торино, вечерва ќе биде и претставничката на Холандија, која зад себе има многу тешка животна приказна. Стин Ден Холандер, која во јавноста се појавува под псевдонимот С10, иако има само 21. година, веќе преживеала многу работи во својот живот. Зад оваа насмеана и весела …

Повеќе »

(ФОТО) Возел 160 км/ч низ град, полицијата му го запленила автомобилот

Властите во Холандија заплениле скап спортски автомобил откако било утврдено дека се движел со 159 km/h низ центарот на Ротердам. Инцидентот се случил кон крајот на минатата недела, а локалните медиуми објавија дека полицијата во Ротердам забележала Nissan GT-R како се трка низ улиците покрај BMW. Кога ласерскиот брзинометар беше …

Повеќе »

(ФОТО) Венеција во Холандија: Село во кое нема улици!

Во ова идилично европско село се забранети автомобили, па многумина доаѓаат на еднодневен излет. Хитхорн е идилично село во холандската провинција Оверизел, кое привлекува туристи со своите живописни пејсажи и шармантна архитектура. Се гордее со многубројните канали кои се протегаат на околу 90. километри и околу 180. дрвени мостови. Затоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОДАТА ГИ ПРОБИЛА НАСИПИТЕ ВО ХОЛАНДИЈА: Илјадници луѓе во бегство – премиерот прогласил национална катастрофа!

Илјадници луѓе ги напуштиле своите домови на југот на Холандија откако вода ги пробила насипите. Премиерот Марк Руте прогласил национална катастрофа во јужната провинција Лимбург, која се наоѓа помеѓу многу поплавените области во западна Германија и Белгија. Bizar en triest hier in Venlo. Thuis alles droog gelukkig. pic.twitter.com/Vp730KCLIM — MoniqueMartine …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка и ја оставила како бебе бидејќи е албино: Сега е модел на „Вог“

Еден од 20.000 луѓе во светот се раѓа со албинизам, генетска состојба што носи со себе бел тен и бела коса. Меѓу нив е и Сјуели од Кина, која нејзината мајка ја остави како бебе токму поради албинизам. Ова 16-годишно девојче денес е модел на престижниот магазин „Вог“. Иако повеќето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРВ ПАТ во Европа: Двојка се вселила во ПРИНТАНА КУЌА – Еве како сега им изгледа животот!

Пилот проект на иднината Елиз Лук и Хари Декерс од Холандија се првиот пар кој се преселил во куќа отпечатена со 3Д машина за бетон. Продавачите од Амстердам добиле дигитален клуч, апликација што со притискање на копчето ја отвора влезната врата од двособен бунгалов, пренесува Гардијан. Двојката изјавила дека во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) САМО ОСТРО ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРОНА: Холандскиот апелационен суд ја суспендирал пресудата со која се укинува полицискиот час!

Апелациониот суд во Холандија ја суспендирал пресудата со која и се наложува на владата да го откаже полицискиот час во Холандија, бидејќи со тоа се нарушува слободата на движење и собирање. Судот во Хаг вчера донел одлука дека треба да се укине полицискиот час, за што владата веднаш поднела жалба. …

Повеќе »