Tag Archives: хоакин феникс

(ВИДЕО) Лудило за двајца: Лејди Гага ги потврдила гласините

Лејди Гага го потврди она што долго време се шпекулира. Имено, таа ќе се приклучи на екипата на филмот „Џокер 2“ и ќе го дели кадарот со Хоакин Феникс. Продолжението на оскаровецот психолошки трилер „Џокер“ ќе се појави во кината ширум светот на 4. октомври 2024. година, соопшти портпаролот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Славниот ЏОКЕР доживеал сообраќајна НЕСРЕЌА, а од сигурна смрт го спасил ОВОЈ колега!

Познатиот германски режисер, Вернер Херцог, во една пригода го спасил Хоакин Феникс да изгори во автомобил. Херцог сведочел дека возилото на 46-годишната sвезда се превртело во 2006. година во Холивуд Хилс во Лос Анџелес, откако остро управувал за да избегне судир. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

Хоакин Феникс добил син – го именувал по неговиот починат брат Ривер

Оскаровецот Хоаким Феникс и неговата партнерка Рони Мара станаа родители, пишува „Daily Mail“. Рони синот го родила пред еден месец, но веста дури сега се појавила во медиумите. Феникс го именувал својот син по неговиот покоен брат Ривер, кој почина во октомври 1993. година. Веста за медиумите ја открил режисерот …

Повеќе »

Хоакин Феникс има понуда од 50. милиони долари за две последователни продолжувања на „Џокер“!

„Ворнер Брос“ му понудил на Хоакин Феникс дури 50. милиони долари да глуми во сите продолженија на филмот Jокер, со што би се заокружила планираната трилогија! Челниците на срудиото планираат да имаат два нови филма подготвени за прикажување во 2022. и 2024. година. Оригиналниот филм заработи повеќе од милијарда долари …

Повеќе »

(ФОТО) Оскаровецот Феникс повторно слави: На 46. години го чека првото дете

Актерот и неговата партнерка се свршија кон средината на минатата година, а се запознаа на сетот на филмот „Таа“. Сепак, гулапчињата започнале да се дружат во 2017 година кога го снимале „Мери Магдалена“. Хоакин Феникс (46) има уште една причина да слави. Покрај освојувањето на Оскар оваа година за најдобар …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХУМАН АКТЕР: Хоакин Феникс еден ден по Оскарите отишол во кланица и спасил теле од смрт

САМО еден ден по моќниот говор за време на Оскарите, Хоакин Феникс отишол во кланица и спасил една јуница и нејзиното теле. Неодамнешниот добитник на Оскар и застапник за правата на животните, придружуван од непрофитната организација „Los Angeles Animal Save“, посетил локална кланица за да спаси теле и неговата мајка …

Повеќе »

(ФОТО) 92. ДОДЕЛУВАЊЕ НА ОСКАРИ: Битка помеѓу „Џокер“, „1917“ и „Беше еднаш во Холивуд“

Како ретко кога  три фаворити за добивање на главната статуетка за најдобар филм на „Оскар“ биле толку изедначени Во Лос Ангелес вечерва ќе се оддржи 92. доделување на наградите Оскар, а најмногу номинации, дури 11, има филмот „Џокер“ на режисерот Тод Филипс. Дури две престижни признанија, што ги доделува американската …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈИСЧЕКУВАНИ ОСКАРИ: „Џокер” со најмногу номинации, но „Медена земја“ со две ги освојува и’ публиката и’ критичарите!

Како никогаш досега го исчекуваме годинешното доделување на најсјајните награди во филмската индустрија – Оскарите…И, тоа не случајно,туку затоа што имаме кандидат со две номинации…а се’ ќе се знае во ноќта од недела кон понеделник… Во Лос Ангелес во недела ќе биде одржано 92. доделување на Оскари, а најмногу номинации …

Повеќе »

БАФТА 2020: Најмногу награди за „1917“ на Сем Мендес

Филмот „1917“ на режисерот Сем Мендес, на синоќешното доделување на британските филмски награди БАФТА, победи во седум категории: за најдобар филм, најдобар британски филм, режисер, кинематографија, звук, продукциски дизајн и визуелни ефекти. А, беше номиниран и за оригинална музика и за шминка. Според Британската академија за филмски и телевизиски уметности, …

Повеќе »