Tag Archives: хитови

(ВИДЕО) Преслушајте и откријте: Дали е ова најдобрата песна на Владо Јаневски?

Од Владо Јаневски имаме слушнато многу песни и верувам, дека секој негов обожавател, си има свој фаворит… Владо има испеано многу песни а со своите стихови директно допира до секоја душа, емотивна, лута, гневна, разочарана од некоја свој љубов…прекината… Но, и среќна, и’ такви има, нели. За новата песна на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Документарен филм за тетовскиот поп-рок бенд „Легенда“

Преку архивски снимки и фотографии, тетовскиот поп рок состав Легенда, кој важи за синоним на едно убаво време ќе добие музички документарен филм насловен „Свет без граници“. Режиран е од Билјана Билбиловска и Глигор Кондоски од Тетово, и е нивни подарок за членовите на Легенда и градот кој би сведочел …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Неготино пееше со Ѓоко Ѓорчев и пријателите: Насмевки кои немаат цена!

Синоќа во Културнот центар во Неготино концерт одржа Ѓоко Ѓорчев, човекот кој „го прослави Неготино“ и вон границите на Македонија. Ѓоко Ѓорчев со неговите пријатели – Кристина Палија (сопрано вокал), Ирена Крстевска Стевановски (вокал), Филип Стевновски бенд…како што можете да видите од фотографиите ги воодушевиле неготинчани. Насмевките на задоволство на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – „Некст тајм“:„Нашата поента е на младите да им се приближи македонската изворна музика“

Кога ќе се спомне „Некст тајм“ веднаш како асоцијација ви се појавуваат песните „Ја излези Ѓурѓо“ и „Слушам кај шумат шумите“, особено што нивните видеа допреа до милиони гледачи…Иако започнаа како рок дуо, во последно време повеќе ги привлекува изворната музика и имаат намери да и се посветат…на нивен начин …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директно на МТВ: „МАРС 2017“ – Парада на македонската поп естрада

Вечерва, вторник, 14 ноември во МОБ во Скопје ќе се одржи јубилејното, 10.тто издание на МАРС – Македонскиот радиски фестивал 2017, манифестација која цела деценија ги вреднува и наградува најпопуларните македонски поп хитови во тековната година преку таканаречената радиоселекција, која ја вршат над 30. национални, регионални и локални радиостаници во …

Повеќе »