Tag Archives: хит серија

(ФОТО) На каналот Dizi: „Љубов и гордост“ – нова турска хит драма

Романтични вечери во Ноември – уживајте во есенската магија на малите екрани Сезоната на гушкање во удобноста на нашите домови официјално е започната! Со нетрпение очекуваме да ги завршиме секојдневните активности, да ги облечеме најомилените пижами, да се опремиме со топло чоколадо и колачиња и да се нурнеме во меките …

Повеќе »

(ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА – ТОЈ БЕШЕ НАЈПЛАТЕНО ДЕТЕ ЅВЕЗДА: Ја напушти серијата која го прослави поради РЕЛИГИСКИ УВЕРУВАЊА! Сега нема шанси да го препознаете!

Ѕвездата на „Два и пол мажи“ Ангус Т. Џонс (28) се прослави како дете кога го глумеше малиот Џејк Харпер во хумористичната серија покрај Чарли Шин и Џон Крајер. Тој беше фотографиран минатата недела додека го почестил својот помлад брат Ото вечера во Лос Анџелес. Тој бил речиси непрепознатлив во …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на Мишел и Ивет од серијата „Ало, ало!“? И’ денес тие се пријателки!

Актерката која ја глумеше Мишел во популарната серија “Ало, ало!” овие денови го прослави својот 69 -ти роденден, а честитките и ги испрати на Инстаграм поранешна колешка од серијата Вики Мишел, која ја гледавме во улогата на волшебната келнерка Ивет. View this post on Instagram A post shared by Stuart …

Повеќе »

(ФОТО) Бившата хрватска претседателка добила улога во хит серија на ТВ Нова

Поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ ќе се обиде и како актерка, бидејќи била поканета да гостува во популарната хумористична серија „Дар мар“, што се прикажува во Хрватска. Поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ стана актерка, барем на еден ден. Како што дознава „Јутарњи лист“, таа ќе игра во серијата „Дар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит серија „Normal People“: Сцена на секс од девет минути за која зборува цел свет!

Новата хит серија „Normal People“ (Нормални луѓе) го крена целиот свет на нозе, не само поради сложената заговор и интересните ликови, туку и заради експлицитната секс сцена и целосната голотија на главните актери за кои зборува целиот свет. Исто така, се зборува дека сцената што трае точно девет минути и …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна вест за фановите на популарната серија: Корона вирусот го одлага новото собирање на „Пријатели“

Долгоочекуваното обединување на екипата на популарната серија „Пријатели“ е одложено поради пандемијата на корона вирусот… Специјалната епизода ќе биде снимена следната недела на првобитната сцена во Бурбанк, Калифорнија, а ќе се емитува во мај. Не е одреден новиот датум за снимање, а HBO Max одби да ја коментира новата ситуација. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се враќа серијата по која светот лудувал од 2007. до 2012. година

Следната година се враќа серијата по која светот лудувал од 2007. до 2012. година – „Gossip Girl” или во превод „Озборувачка“. Серијата ќе се прикажува на стриминг сервисот HBO Max, а засега се знае дека ќе се следи сосема нова група богати млади луѓе од Менхетн. „Осум години од изворните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Се сеќавате ли на хит комедијата „Сите го сакат Рејмонд“: Еве како денес изгледаат главните актери?

“Сите го сакаат Рејмонд” e американска комедија, која со емитување започна во 1996. година а заврши во 2005. година. За тоа време се етаблира како една од најдобрите во жанрот. Дејствието се одвива околу семејството на Рејмонд Барон (во улогата Реј Романо), спортски новинар кој живее со својата жена Дебра …

Повеќе »

(ФОТО) Андрија Милошевиќ: Сега го засмејува регионот но животот не му бил лесен!

Глумецот Андрија Милошевиќ од хит серијата „Андрија и Анѓелка“, гледачите често ги засмејува до солзи, а малку е познато дека зад себе има 39. години и 23. години работен стаж. Ретко говорел за приватниот живот и за тоа како успеал да се избори за „своето парче леб“ на штиците кои …

Повеќе »