Tag Archives: хепи енд

(ВИДЕО) „Хепи енд“ ја промовираше песната со „шармантната“ директорка!

Првата песна и спот на момците од „Хепи енд“ беше промовирана вчера преку социјалните медиуми, точно во 19. часот. На песната, како автори се потпишуваат Лазар и Магдалена Цветковски, а спотот го изработи „Фабрика“ продукција. „Кога би била моја“ е насловот на првенчето на овие млади момци, песна во поп-рок …

Повеќе »

(ФОТО) Директорка на скопска фирма флертуваше со сите членови на еден наш бенд, но на крај … ?

Директорка на скопска фирма флертуваше со сите членови на еден бенд, незнаејќи кои се и што работат, се’ додека не заврши на еден настап на групата … Така почнува приказната за спотот на момците од „Хепи енд“, кои периодов активно се посветија на својот проект, прва песна и спот. Видеото …

Повеќе »

(ФОТО) Гоца Тржан ги испофали овие наши момци, а причината е нивната професионалност и посветеност кон музиката…

Тие постојат од 2012. година, а досега, се едни од ретките македонски бендови кои свиреа на иста сцена со Саша Ковачевиќ, Милица Тодоровиќ, Адил, Аца Лукас, а деновиве добија комплименти за нивната работа и од незаменливата Гоца Тржан, со која настапија заедно во емисијата „Вечер со Тијана“ на „1тв“. Убавата …

Повеќе »