Tag Archives: хелихоптер

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – СТРАШНИ ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ИТАЛИЈА: Бизнисмен од Словенија загинал во хеликоптерска несреќа со сопругата и двете деца

Техничкиот директор на „Про плус“ од Словенија Боштјан Риглер и неговата сопруга и двете малолетни деца загинале во хеликоптерска несреќа што се случила на југот на Италија. Загинале двајца членови на екипажот и еден лекар кои се италијански државјани. Нивната смрт ја потврдиле од Министерството за надворешни работи, како и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Отштета од 16 милиони долари: Вдовицата на Коби Брајант победи на суд

Вдовицата на НБА ѕвездата Коби Брајант доби судска пресуда од 16. милиони долари отштета поради протечените фотографии од телата на жртвите од хеликоптерската несреќа во 2020. година, во која покрај Брајант, нивната 13-годишна ќерка Џијана, загинаа уште седум лица. Ванеса Брајант го тужеше округот Лос Анџелес за нарушување на приватноста, …

Повеќе »

(ФОТО) Сестрата на младото богато момче кое беше искасапено од пропелер на хеликоптер: „Грците шират лаги, тој внимаваше“

Сестрата на британскиот тинејџер Џек Фентон, кој загина откако беше искасапен од хеликоптер во Грција, возврати на тврдењата дека нејзиниот брат несовесно ги прекршил безбедносните прописи и ја предизвикал сопствената смрт. British man, 22, killed instantly after being struck by high-speed rotor blade of a Bell 407 helicopter. Jack Fenton …

Повеќе »

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Украина објави видео: „Вака гинат окупаторите, овој пат во хеликоптер!“

УКРАИНСКОТО Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа уривање на хеликоптер. View this post on Instagram A post shared by @mir_i_vonya „Вака умираат руските окупатори. Овој пат во хеликоптер“, напишале покрај снимката чија автентичност се уште не е потврдена. Фото: Принтскрин/Instagram

Повеќе »

(ФОТО) Лиам Галагер испаднал од хелихоптер – фотографијата од повредата ја објавил на Твитер

Лиам Галагер, 48-годишен поранешен фронтмен на Oasis, на своите обожаватели им открил дека паднал од хеликоптер по настапот на фестивалот на островот Вајт, споделувајќи фотографија од повреденото лице на Твитер. Галагер се споредил со Кит Мун, покојниот тапанар на групата Who, кој беше познат по своето диво однесување и се …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадеен гостин: Том Круз со хелихоптер слетал во дворот на непознати луѓе а потоа направил нешто неверојатно!

Понекогаш и тоа се случува Том Круз случајно слетал со хеликоптер во дворот на едно семејство, кое во тоа време не знаело дека станува збор за познатиот актер. Хеликоптерот со познатиот актер слетал во градината на ова семејство, бидејќи локалниот аеродром во Ковентри бил затворен. Тој престојува во Ворвичир поради …

Повеќе »

Познат пејач загинал неколку часа пред својот концерт

Трој Гентри, член на музичкото дуо Монтгомери Гентри, загинал вчера во пад на хеликоптер само неколку часа пред концерт, се наведува во веб страницата на бендот. Хеликоптерот се урнал во шумската област во близина на аеродромот Flying W во Медфорд, само неколку часа пред концертот, кој требало да се одржи …

Повеќе »