Tag Archives: харисон форд

(ВИДЕО) Новинарка на Харисон Форд му рекла дека и понатаму е згоден, неговата реакција е хит!

Сè за Индијана Џонс веднаш станува хит… На прес-конференцијата во Кан по повод филмот „Индијана Џонс и бројчаник на судбината“, во кој игра улога, Харисон Форд одговарал на новинарски прашања. Една од новинарките и кажала на ѕвездата дека таа мисли дека тој сепак е многу згоден, а неговата реакција се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Компјутерски подмладен Харисон Форд: „Малку е страшно“

Во почетната сцена на петтиот дел од Индијана Џонс, сместена во 1944 година, главниот лик ќе се појави компјутеризирано подмладен, а самиот Харисон Форд е изненаден од резултатот. „Ова е прв пат да видам вакво нешто и да верувам во тоа што го гледам. Малку е страшно. Мислам дека не …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивна фотографија од новиот филм за Индијана Џонс – потврдено кога ќе го видиме Форд во легендарната улога

Петтиот дел од франшизата филмови за уникатниот Индијана Џонс доаѓа во летото 2023 година, а на Твитер се појави првата фотографија од новиот дел од приказната за најголемиот акционен истражувач. The much-anticipated fifth instalment in the #IndianaJones film franchise will hit the theatres on June 30, 2023 starring #Hollywood veteran …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивудските ѕвезди подготвени им позирале на фотографите во Дубровник

Славниот холивудски пар Калиста Флокхарт и Харисон Форд (79) уживаат во Дубровник со нивниот син Лиам. Не пропуштиле прошетка низ градот, и се искачиле по ѕидините. Сепак, тие беа подготвени да позираат за фотографот на Пиксел. Форд бил облечен во едноставна сива маица и панталони за таа пригода, а неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Уште една повреда на Харисон Форд – сега станува збор за рамото

Актерот Харисон Форд го повредил рамото додека вежбал за борбена сцена за време на снимањето на последното продолжение на филмовите во Индијана Џонс. Филмското студиото „Дизни“ не соопштило колку е сериозна повредата на Форд, но рекле дека распоредот на снимањето ќе биде прилагоден „во следните недели“. Холивудскиот актер се врати …

Повеќе »

Харисон Форд се враќа – но, по последен пат!

Холивудската sвезда Харисон Форд (78) ќе се појави во уште едно продолжување во филмот „Индијана Џонс“, петтиот и најверојатно последниот дел. Режисер на филмот е Џејмс Манголд, а тоа ќе биде петти и последен пат кога Форд се појавува во филмската серија за Индијана. Дизни најави виртуелна презентација пред инвеститорите, …

Повеќе »

ЕДЕН Е АПСОЛУТЕН РЕКОРДЕР: Глумците за улоги добиваат и’ по 100. милиони долари!

Дали знаевте дека некои холивудски актери заработуваат повеќе од 100 милиони долари за снимање на само еден филм? Најголемата причина за тоа е договорот за уделот во заработката на благајните, кој актерите сè почесто го избираат пред големите хонорари, и од кои на крајот можат да добијат астрономски бројки. Еден …

Повеќе »

Харисон Форд ја открива тајната за долг и среќен брак: Неговиот совет ќе ве натера вистински да се насмеете!

Легендарниот актер Харисон Форд (77), кој е во брак со 22. години помладата колешка, Калиста Флохарт, си ја отворил душата и го дал можеби најдобриот совет за долг и среќен брак. Ѕвездата на „Војна на ѕвездите“ и на „Индијана Џонс“ веќе 10 години е во среќен брак со Калиста (55). …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ СЕ ПРОМЕНИЛ: Зад густата брада и изгубениот поглед се крие еден од најголемите миленици на жените на сите времиња!

Харисон Форд со сопругата Калиста Флокхарт и пријатели излегол на вечера… Харисон Форд, една од живите легенди на Холивуд неодамна го прославил 77. роденден и не се појавува често во јавност, меѓутоа овие денови е виден во вечерно излегување со 22. години помладата сопруга Калиста Флокхарт, децата и пријатели. Харисон …

Повеќе »