Tag Archives: хали бери

(ФОТО) Хали Бери наполни 55 години: Од бездомничка до sвезда

Актерката Хали Бери го прослави својот 55 -ти роденден во кругот на саканите, а нејзината младешка енергија и изглед не одат во прилог на годините на хартија. Актерката е родена во 1966 година во Кливленд (Охајо), во мултикултурно семејство, од мајка Англичанка (Џудит Ен) и татко Афроамериканец (Џером Берија), но …

Повеќе »

(ФОТО) 54-годишната Хали Бери позирала без панталони и го „запалила“ Инстаграм со извајаните нозе

ЕДНО е јасно: 54-годишната Хали Бери никогаш не изгледала подобро и изгледа дека никогаш не била позаљубена отколку што е сега. Тоа го потврди со најновата фотографија на која се бакнува со Ван Хант. Но, нивниот страствен бакнеж паднал во втор план, благодарение на извајаните нозе на Хали Бери.   …

Повеќе »

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View this post on Instagram   A post shared by Halle Berry (@halleberry) Хали Бери е една од најценетите холивудски глумици, освоила бројни награди и најпозната е по со Оскарот наградената улога во филмот „Бал на …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери во врска со познат музичар!

Со месеци американските медиуми се обидуваа да дознаат информации за новиот партнер на холивудската актерка и поранешна Бонд девојка, Хали Бери, а сега самата им помогна во сè, како и нејзиниот нов партнер, музичарот Ван Хант. Уште од јули, една од најубавите холивудски актерки провоцира со загатки на својот профил …

Повеќе »

(Рецепт) Маска за лице на Хали Бери – од состојки кои сигурно ги имате во кујната

Хали Бери изгледа опасно добро во својата шеста деценија, а нејзините тајни за убавина главно може да ги следи секоја жена. Таков е и рецептот за маска за совршена кожа на лицето, која е направена од само две состојки и веројатно веќе ги имате во кујната. Хали Бери (54) открила …

Повеќе »

МИСЛИТЕ ДЕКА ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ ЖИВЕАТ СОВРШЕН ЖИВОТ? Еве со кои БОЛЕСТИ се борат!

Приватноста на славните личности што ги гледате на социјалните мрежи изгледа совршена, но понекогаш не е сè како што изгледа. Некои од вашите омилени холивудски sвезди страдаат од неизлечиви болести. Лејди Гага Пејачката го скрши колкот во 2012. година, и оттогаш страда од хронична болка. Еднаш изјави дека никогаш не …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери го прослави 54. роденден: „Животот станува се’ подобар и подобар!“

Вчера актерката Хали Бери го прослави 54. роденден и покажа дека и во шестата деценија одзема здив, а од своите обожаватели добри многу пофалби за изгледот… „54, животот е само подобар и подобар“, напиша холивудската актерка покрај фотографијата на која позира на скејтборд. View this post on Instagram 54….life just …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хали Бери, 6. милиони следбеници на Инстаграм прославила со провокативно видео

Преубавата глумица (53) не престанува да ја интригира јавноста, а со последната објава се надминала и самата себе. Хали Бери покрај разните фотографии со кои го прославила бројот на следбениците, овојпат отишла чекор понатаму. Се снимила во градник кој доста открива и таква црно- бела фотографија ставила на својот профил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Жената мачка објавила преглед на 2019. година: Тоа ќе ве натера веднаш да започнете да вежбате!

Минатата година за Хали Бери ја одбележа фитнесот. 53-годишната актерка ги сподели своите совети за тренирање и исхрана во текот на 2019 година. Сега таа реши да ги потсети обожавателите зошто овие две работи се предност на здравјето и среќата што зрачи од секоја нејзина фотографија. „Благодарам што бевте со …

Повеќе »