Tag Archives: гром

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СТРАШНАТА СНИМКА КАКО ГРОМ УБИЛ ЧОВЕК! Мрежите зовреа од морничавото видео кое го шокираше СВЕТОТ!

На социјалните мрежи се појави снимка од удар на гром во дрво, под кое се засолниле четворица мажи, од кои еден починал од последиците на ударот! На социјалните мрежи пред неколку дена се појави неверојатно и страшно видео. За само неколку дена има повеќе од 17. милиони прегледи и се …

Повеќе »

Принцот Хари и Меган Маркл едвај се спасиле – нивниот авион го погодил гром

Приватниот авион на Меган Маркл и принцот Хари во 2018. година бил погоден од гром, а штетата на авионот била толку голема што едвај го поправиле. Меган Маркл и принцот Хари еднаш, во текот на летото, едвај се спасиле живи. Кралската двојка летала за Амстердам на забава кога луксузниот „dasault …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со камера „фатил“ удари на гром во автомобил

Видеото го прикажува застрашувачкиот момент на удар на гром во автомобил. Кога гром удира во дрво, најчесто се појавува пожар, а истото може да се случи со куќите и некои други згради. Автомобилот, пак, делува како кафезот во Фарадеј и насочува електрично празнење околу патниците. Затоа, сите во автомобилот се …

Повеќе »

(ФОТО) Усеин Болт станал татко на близнаци – ги открил нивните имиња

Легендарниот спринтер и олимписки победник Усеин Болт и неговата партнерка Каси Бенет во неделата објавија дека станаа родители на близнаци. Двете момчиња се викаат Тандер и Свети Лео. Атлетичарот од Јамајка ја објави радосната вест на Инстаграм со семејна фотографија на Денот на таткото, со емотикон што претставува молња, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа кога во програма во живо водител ќе го удри гром!

Не им е лесно Дека работата на презентер не е воопшто лесна, покажува и снимката на овој спикер кој ја водеше временската прогноза, за време на временската непогода што се случувала во тој момент. Имено, кинескиот водител известувал, пред гледачите, за времето од покривот на една зграда. Надвор имало силна …

Повеќе »

(ФОТО) ОПАСНО НЕВРЕМЕ – ГРОМ УСМРТИЛ 10 МОМЧИЊА ДОДЕКА ИГРАЛЕ ФУДБАЛ: Малечките се обиделе да се заосолнат до дождот – но, тоа било кобно!

Невидена трагедија се случила во Уганда кога молња убила 10 деца кои играле фудбал на отворен терен во градот Аруа. Покрај момчињата кои беа убиени, повредени се уште 4, објави „ The Guardian“. Момчињата, кои биле на возраст помеѓу 9. и 16. години, кога почнало невремето од громовите се засолниле …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОРНИЧАВА сцена: Молња го погоди тревникот, двајца фудбалери паднале како покосени!

На фудбалски натпревар во Јамајка се случило нешто што не го гледаме многу. Еден фудбалски натпревар во Јамајка имал неочекуван крај. Како дел од натпреварувањето кое се вика ISSA/Digicel Manning Cup силите ги одмериле Wolmer’s Boys School и Jamaica College, а во 84-та минута, дошло до удар на гром. На …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВО РУСКИ АВТОМОБИЛ ГРОМ УДИРА ДВА ПАТИ: Исповед на жена која преживеала необична несреќа!

Русинка чудесно останала неповредена откако скоро истовремено во нејзиниот џип удриле две молњи. Спектакуларниот „огномет“ на патот беа снимен од камера на возиле кои се движело зад неа додека се приближувале до семафорот во Новобирск. Моторот на „Тојота“ запрел веднаш, а без оглед на силовитиот удар и искрите, возилото не …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА БИЛО ЗА ВЛАКНО: Избегнал удар на молња за време на прошетка

Додека се движел по тротоарот, МекНил ненадејно бил прекинат од огромен блесок на молња, која се гледала само на неколку метри од местото каде што шетал … Еден маж во Јужна Каролина имал среќа да остане жив откако гром удрил на местото на тротоарот по кој се шетал минатата недела. …

Повеќе »