Tag Archives: гроб

(ФОТО) Семејството во солзи ја исполнило нејзината последна желба: Погребана Марина Туцаковиќ 

Марина Туцаковиќ била погребана на Новите гробишта во Белград. Славната авторка на стихови ќе почива како што сакаше покрај својот син Милош, кој почина во 2013. година. Сопругот Александар Фута Радуловиќ и синот Лашча со плачење се простија од својата сопруга и мајка, а на погребот присуствуваа бројни поп sвезди, меѓу …

Повеќе »

(ФОТО) Потресен призор снимен во Хрватска: „Спиеше на гробот и чекаше…“

На гробиштата во Бучје, Хрватска, е снимена потресна фотографија која е објавена на страницата на Здружението за заштита Срце на луталици. Имено, на еден од гробовите спиело кученце. “Спиеше на гробот и чекаше … Нема чип, весела и слатка кучка, има трага од огрлица. Нечија? Некој ја оставил или има …

Повеќе »

(ФОТО) ГРОБОТ НА ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ ПРЕМЕСТЕН: Втиснати стиховите „Без црната белата не би вредела“

Поминаа 40 дена од смртта на Ѓорѓе Балашевиќ, кога цела поранешна Југославија жалеше како ретко кој друг уметник пред него. Погребот на Балашевиќ беше извршен на 21. февруари во присуство на неговото семејство, а на него присуствувале и градоначалникот на Нови Сад, Милош Вучевиќ и градоначалникот на Љубљана, Зоран Јанковиќ. …

Повеќе »

(ФОТО) Фанови го посетуваат гробот на Ѓорѓе Балашевиќ

Панонскиот морнар беше погребан вчера на Новите гробишта во Нови Сад, во интимна церемонија на која присуствувало семејството и најблиските пријатели, околу 30. лица. Но, верните фанови почекале да си замине семејството и дошле да донесат цвеќе… Почест на Балашевиќ му беше одадена во Нови Сад, Белград, Загреб, Сараево, Сплит…скоро …

Повеќе »

(ФОТО) ПРИНЦОТ ЧАРЛС ОД ОВА СТРАВУВА СО ГОДИНИ: Последната желба на принцезата Дијана ќе биде освета од гроб

Принцезата Дијана трагично го загуби животот во 1997 година и немаше можност да го види својот син, 38-годишниот принц Вилијам, како станува крал на Велика Британија. Од тогаш поминаа 23. години, а нејзиниот поранешен сопруг, 71-годишниот принц Чарлс, прв во редот за кралската круна, сè уште го чека својот голем …

Повеќе »

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА: Имал напад на паника на гробот на мајка му па КОЛАБИРАЛ а Кејт решила вака да му помогне!

Принцезата Дајана почина пред 23. години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб. Имено, принцот Вилијам колабирал за време на неодамнешната посета на гробот на неговата мајка, а го фатил и напад на паника и почнал да дише со тешкотии, а кога Кејт сфатила дека на нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО – Вечното почивалиште на Тоше Проески би требало да биде завршено до септември!

После повеќе од една деценија се гради вечното почивалиште на Тоше Проески…кое според најавите треба да биде завршено до септември… Гробот на нашата музичка икона, Тоше Проески, во Крушево, чија изградба поради пандемијата извесно време беше во застој, според најновите информации од Општината би требало целосно да биде завршен до …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР: ДОДЕКА КОПАЛ ГРОБ ЗА СОПСТВЕНОТО ДЕТЕ ИНДИЕЦ ВО ЗЕМЈАН ЌУП НАШОЛ ЖИВО БЕБЕ: „Бог ме испрати да го спасам!“

На северот од Индија е пронајдено бебе закопано живо, а девојчето го пронашол селанец кој копал гроб за сопственото дете, пишува Би Би Си. Шефот на локалната полиција Абинандан Синг рекол дека девојчето било ставено во земјен ќуп и закопано живо, како и тоа дека веднаш по откривањето бебето е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДОБРИТЕ ЛУЃЕ ИМААТ ПРИЈАТЕЛИ ВО ЦЕЛ СВЕТ: Обожавателка од Полска на гробот на Оливер Драгојевиќ оставила гравирана плоча со неговиот лик!

На една година од смртта на балканската легенда Оливер Драгојевиќ, новинарка од „Ин магазин“ на НОВАТВ разговараше со неговата сопруга Весна,што беше нејзи9нот прво интервју после смртта на пејачот кој имаше пријатели и обожаватели во цел свет… Весна Драгојевиќ, сопругата на Оливер откри како го поминала животот со пејачот, на …

Повеќе »