Tag Archives: грип

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ ВО ПРЕСРЕТ НА ЕСЕНТА – Ковид 19 има одреден редослед на појавување на симптомите: Кај грипот е поинаку!

Симптомите на ковид-19, вклучувајќи треска и кашлица, се многу слични на настинка или сезонски грип. Како да препознаете за што станува збор? Една нова студија од Универзитетот во Јужна Калифорнија откри дека симптомите на ковид-19 обично се појавуваат во одреден редослед. Ова откритие може да им помогне на луѓето со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојче починало од грип: Лошата дијагноза на лекарите ја чинела живот!

Според статистиката објавена од „Форбс“, оваа сезона од грип починале од 14.000 до 36.000 лица. За среќа, вакцината оваа година се чини дека е подобра од минатата година. Во февруари 2020. година, Шенон Сандвик рекла дека нејзината,инаку енергичната 8-годишна Кинсли, престанала да биде ведра и весела откако и бил дијагностициран …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОРОНА ВИРУС – ДОКТОР ДОШОЛ ВО ВУХАН ДА ПОМОГНЕ А СЕГА МИСЛИ ДЕКА СЕ ЗАРАЗИЛ: Еве зошто стравува!

Кинескиот лекар Ванг Гуангфа стравува дека е заразен со корона вирусот, кој за само три недели предизвика смрт на 56. лица и зарази повеќе од 2.000. Д-р Ванг Гуангфа верува дека се заразил затоа што не носи заштитни очила, а група водечки експерти потврдиле дека е „апсолутно можно“ затоа што …

Повеќе »

НАЈЗДРАВИ СЕ – РУСИТЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ГО ПРАВАТ ОВА ЗА ДА НЕ СЕ БОЛНИ! Нивниот имунитет е најјак бидејќи не се плашат од ЕДНО!

Веќе е време кога имунитетот полека паѓа, настинките и вирусите се на секој агол, а кој подобро од Русите знае да го подигне имунитет? Познатиот руски специјалист за кинезитерапија, проф. Д-р Сергеј Бубновски препорачува едноставен метод за кој гарантира дека ќе ја заврши работата, а еве за што станува збор… …

Повеќе »

(ФОТО) Девојка (23) скоро умрела од грип:„Тоа беше силна болка во сите органи“

 Џен Лудвин имала 23 години кога добила грип. Таа не била премногу загрижена со тој факт кој скоро и го одземал животот. Сè’ започнало на 14. октомври 2009. година, што е врежано во нејзината меморија. Тој ден, Џен пристигнала во собата за итни случаи со болка во грлото и мислела …

Повеќе »

(Рецепт) Совет на баба Милица (84) која не се разболела 40. години на својата внука (22) како да биде здрава!

Бабите сепак знаат најдобро! „Штом мина ’циганското лето’ почнав да чувствувам вртоглавица, малаксалост и генерално некоја слабост во телото. Комбинацијата на топли денови и ладни вечери секогаш некако се одразува на општата состојба на организмот. Полека пристигна и ноември. Потоа и декември а со него и сезоната на грип, настинки …

Повеќе »