Tag Archives: греење

(ФОТО) ТОА ГО МОЖАТ САМО КИНЕЗИТЕ: За 5. ден завршена болница со 1.500 соби

Властите во кинескиот град Нангонг за само пет дена ја завршија изградбата на болница со 1.500 соби, откако се појави нов кластер на луѓе заразени со вирусот корона, пренесува „Раша тудеј“. Овој голем изолационен центар е изграден врз темелите на фабрика надвор од градот во североисточната провинција Хебеи. Други 5.000 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗИМА ВО ЈУНИ: Снегот ги изненадил мештаните на руски град на крајниот исток на земјата!

Во рускиот град Анадир, во Чукотка, вчера снегот ги изненадил мештаните. Многумина на социјалните медиуми покажале дека зимата се вратила во овие краишта. View this post on Instagram Тютю лето, пришла зима 29.06.2020))) давно пора😁😁😁 #Анадырь #УгольныеКопи #Чукотка #Anadyr #Chukotka A post shared by Денис (@denis_87rus) on Jun 28, 2020 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонец измисли гориво на вода – Фонд за иновации се слушаме ли?!

Фејсбук страната земјоделие.мк сподели една иновација… Ненад Стоилковски замолил да биде објавено неговото видео. Енергија од вода. Фонд за иновации се слушаме ли? Во видеото Ненад го објаснува целиот процес за создавање енергија од вода за која тој вели дека може да се користи за возење автомобили, за греење дома …

Повеќе »

(ВИДЕО) За убаво опшество и слично гледајте „Фчерашни Новости“:Како граѓаните се справуваат со чистиот воздух?

Фчерашни Новости во најновата епизода ќе истражува на што се греат градинките во нашето општество и слично. Како се справуваат граѓаните со чистиот воздух кој го има деновиве и слично. Какво е тоа тело за помирување? Фчерашни разговараше и со еден шеф на администрацијата што е и слично. Недела 19:30 …

Повеќе »

(ФОТО) Направи сам: Печка која го грее целиот дом, а чини помалку од 100. евра!

Ручек може да се зготви со само една корпичка суви гранки! Ѕвонко и Ивана Ракариќ од селото Раковац близу Нови Сад, самите направиле печка на која го греат својот дом, т.н. „ракетна печка”! Направена е од цигли, песок, глина и земја, а ги чинела помалку од 100. евра. Печката изгледа …

Повеќе »