Tag Archives: грб

(ФОТО) Ракија: 10. здравствени проблеми кои моќниот пијалок „ги брка“ побрзо од лекови

„Напиј се малку ракија, ќе ти биде подобро“, е реченица која сигурно сте ја слушнале барем еднаш во животот. Добрата стара ракија на нашите простори се смета за национален пијалок, а приказната за нејзината лековитост се пренесува од колено на колено. Сливовата и лозовата се најпознати ракии, а како што …

Повеќе »

Знаци кои покажуваат дека сте под голем стрес

Секојдневното брзање и седечкиот начин на живот на нас оставаат трајни последици. Некогаш се обидуваме да ги надминеме нашите крајни можности што е исклучително себично кон нашето тело и нашиот здрав разум. Ова се некои од показателите дека трпите огромно количество стрес и дека морате да го успорите темпото и …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е доказ дека бракот им е во криза:Една фотографија од Трамп и Меланија покрај елката „го запалила“ Твитер

Една фотографија предизвикала сомнение дека Доналд Трамп и Меланија не се во најдобри односи. Меланија на Твитер објавила фотографија на која таа и Доналд седат покрај елка која е во соба која е накитена со злато, еден кон друг свртени со грб и на телефон. Тоа и’ не е баш …

Повеќе »