Tag Archives: грб

Озил објавил фотографија од болничкиот кревет со надеж дека ќе реши долгогодишен проблем

Поранешниот германски репрезентативец Месут Озил објавил дека операцијата на грбот му „минала добро“ и дека сега му претстои малку подолг процес на рехабилитација пред да се врати на терените. Озил во понеделникот отиде под нож за да реши долгогодишен проблем со болки во грбот, а во последните години имаше бројни …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНИ СЦЕНИ – Навивач втрчал на теренот и го преплашил Меси: Поради бурната реакција на обезбедувањето останал без автограм!

Фудбалската репрезентација на Аргентина во пријателски натпревар ја совлада Јамајка со 3:0, а покрај двата гола на Лионел Меси, натпреварот во Њу Џерси го одбележа навивачот кој втрчал на теренот за да побара автограм на грбот од играчот на ПСЖ. Меси влезе во игра на половина час пред крајот, но …

Повеќе »

Здравјето е на прво место: Искористете ја сезоната на пливање – Пливајте секој ден најмалку половина час!

Треба максимално да ја искористите сезоната на пливање, бидејќи оваа спортска активност толку позитивно влијае на здравјето што дури се тврди дека го продолжува животот… Освен тоа, пливањето е физичка активност погодна за секого, без разлика на возраста или кондицијата. Го зајакнува кардиоваскуларниот систем, го стабилизира крвниот притисок, го продлабочува …

Повеќе »

Имате две дупчиња на долниот дел на грбот? Имате навистина среќа, а еве и зошто?

Многу луѓе мислат дека овие дупкчиња се многу привлечни, и го добија името дупчиња на Венера кај жените, или Аполонови, ако се работи за маж. Мажите веќе долго време ја потврдуваат атрактивноста на двете дупчиња во долниот дел на женскиот грб. Се верува дека овие вдлабнувања се знак на убавина, …

Повеќе »

Како да се ослободите од болките во грбот

Ако болката е силна или трае неколку недели, треба да побарате медицинска помош… Долниот дел на грбот е врска помеѓу горниот и долниот дел од телото и како таков носи најголем дел од нашата телесна тежина и често чувствуваме болка во тој дел од грбот. Добрата вест е дека овој …

Повеќе »

Папата Францис не се чувствува добро: Откажано учество на јавни настани поради болки

Папата Францис денес повторно го откажа учеството на јавни настани поради болка во долниот дел на грбот. Како што беше соопштено од Ватикан, 84-годишниот поглавар на Римокатоличката црква го откажа учеството во три настани во следните денови поради повторување на невропатијата на ишијас.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛ ОГРОМЕН ИЗРАСТОК НА ГРБОТ: Докторката му направила ДУПКА и го ослободила од маките! Го извадила ОВА ЧУДО!

Морбиден израсток … Американската докторка Сандра Ли објави видео на својот Јутјуб канал, на кое се гледа една од нејзините најневеројатни интервенции. Неименуван господин на вратот имал израсток со големина на топка. Она што било во него е нереално. Всушност, тоа е липом – бениген тумор на масно ткиво што …

Повеќе »

(ФОТО) ПОГРЕШНО ТОЛКУВАЊЕ – Фотографијата на кинескиот амбасадор како гази по луѓе сите ги згрозила

Додека некои набљудувачи тврдат дека фотографијата го симболизира растечкото влијание на Кина во Кирибати, други тврдат дека оваа пракса е традиционална Фотографијата на кинескиот амбасадор како гази по луѓе сите ги згрозила. Несекојдневен обичај Фотографијата, на која се гледа кинескиот амбасадор во Кирибати како гази по грбот на луѓето што …

Повеќе »

6. најмоќни ефекти од пливањето на човечкото тело и ум: Нема подобра вежба од оваа!

Потрудете се да пливате најмалку три пати неделно… Без разлика колку години имате, постои една универзална „карта“ за добро физичко и ментално здравје – пливање. Оваа активност не само што ви обезбедува тренинг за целото тело, туку може да ви помогне и да се справите со депресијата, бидејќи пливањето испушта …

Повеќе »