Tag Archives: грашок

ПРОМЕНЕТЕ ГИ НАВИКИТЕ – Овие пет намирници е поздраво да се купуваат замрзнати

Нутриционист открил пет намирници за кои вели дека се поздрави кога ќе ги купите замрзнати.Многу намирници сè уште ја задржуваат својата хранлива вредност откако ќе бидат во замрзнувач.Нутриционистот Ријанон Ламберт рекол: „Замрзнатата храна, како што се овошјето и зеленчукот, рибата и месото, па дури и лебот, збогатен со витамини и …

Повеќе »

(ФОТО) Посна кикирики салата

Потребно е: 300 г грашок 300 г варена пченка 50 г печени солени кикирики 1 фиџан, од кафе, ориз 200 г посен мајонез 2 црвени, кисели, пиперки (може и свежи) сол, црн пипер Подготовка:оризот сварете го во два филџани вода. После 10. минути оризот тргнете го од ринглата и оставете …

Повеќе »