Tag Archives: гранит џака

(ФОТО) Српските таблоиди „дивеат“ поради карикатурата што ја објави ФИФА

ПРОМОТИВНАТА карикатура со која ФИФА го најави Светското првенство во Катар предизвика многу реакции во српските таблоиди. Причината за ова е што на десната страна на карикатурата се наоѓа Гранит Џака, капитен на швајцарската фудбалска репрезентација со албанско потекло, како се гушка со српскиот капитен Душан Тадиќ. „Провокација или голем …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е девојката која го освои срцето на Гранит Џака!

Орелот на натпреварот помеѓу Швајцарија и Србија е една од топ темите во регионот последните неколку дена. Двајца швајцарски репрезентативци, Гранит Џака и Џердан Шаќири, головите против Србија ги прославија со покажување на албанскиот симбол и така станаа најомразените луѓе меѓу фудблските навивачи на соседната земја. XHAKA10 #hoppschwiiz🇨🇭 @granitxhaka ❤️ …

Повеќе »

(ФОТО) Гранит Џака: „Србите три години во малечка ќелија го мачеа татко ми“ – ете зошто така го прослави голот!

Србија водела со 1:0 кога во 52. минута играчот на Швајцарија, Гранит Џака, од 20. метри испратил проектил со брзина од 104. километри на час. Зошто Џака така го прославил голот против Србија? Откако Џака импресивно ја сместил топката во голот го славел како што може да прославува човек кој …

Повеќе »