Tag Archives: гранит џака

(ФОТО) Ова е девојката која го освои срцето на Гранит Џака!

Орелот на натпреварот помеѓу Швајцарија и Србија е една од топ темите во регионот последните неколку дена. Двајца швајцарски репрезентативци, Гранит Џака и Џердан Шаќири, головите против Србија ги прославија со покажување на албанскиот симбол и така станаа најомразените луѓе меѓу фудблските навивачи на соседната земја. XHAKA10 #hoppschwiiz🇨🇭 @granitxhaka ❤️ …

Повеќе »

(ФОТО) Гранит Џака: „Србите три години во малечка ќелија го мачеа татко ми“ – ете зошто така го прослави голот!

Србија водела со 1:0 кога во 52. минута играчот на Швајцарија, Гранит Џака, од 20. метри испратил проектил со брзина од 104. километри на час. Зошто Џака така го прославил голот против Србија? Откако Џака импресивно ја сместил топката во голот го славел како што може да прославува човек кој …

Повеќе »