Tag Archives: гранд кафе

Извлечен е вториот Гранд милионер за оваа година!

Втора година по ред, вашето омилено кафе ве наградува за лојалноста и ви ја дава можноста да добиете 1 милион денари, преку наградната игра „Стани Гранд милионер”! Откако минатиот месец беше скршен мразот со првиот, овој месец беше извлечен и вториот Гранд милионер. Вториот милион замина во скопската населба Ѓорче …

Повеќе »

Уживај во вкусот на омиленото кафе и стани Гранд милионер!

Кој е најлесниот начин да се стане милионер? Инвестирањето во недвижнини секогаш се исплати но е исклучително скапо хоби, купувањето на хартии од вредност е недоволно сигурна инвестиција, а криптовалутите се и понатаму многу нестабилни и за инвестирање во нив е потребна доза на храброст, но и трпеливост. Заборавете на …

Повеќе »

Гранд кафе од земјата на вечното сонце!

Од 2005 година, најдоброто кафе на нашиот пазар се произведува во најмодерниот погон на Гранд кафе во Скопје,а кафето од овде се дистрибуира низ целата земја! Повеќе години наназад Гранд кафе е препознатлив бренд кој го карактеризира познат вкус и мирис, поради што е омиленото кафе, а се повеќе потрошувачи …

Повеќе »

Дали сте за шолја кремасто кафе, и тоа полна до врв?

Сѐ повеќе луѓе, а особено младите, се ориентирани кон уживање и ценење на моментите на опуштање. За да ги направат тие моменти целосни, младите луѓе се одлучуваат за инстант кафе. Кафето е несомнено најпопуларниот топол пијалак, а изборот на кафе е огромен, особено за инстант кафето, па понекогаш е тешко …

Повеќе »

Без кои пет работи не можете да го замислите денот?

Дали некогаш сте размислувале за работите без кои не можете ни да замислите да ви помине денот? Листата е сигурно прилично долга, а на неа веројатно се наоѓаат пријателите, добра музика, интернет, можеби еден пар добри патики за трчање, четкичка за заби…. Ако моравте да одберете пет работи без кои …

Повеќе »

Вашето омилено Гранд кафе одсега и во ново пакување

Со секоја измината година, Гранд Кафе останува посветено да овозможи врвно уживање во вистинското, домашно свежо кафе. Пакувањата се менуваа колку толку за да бидат во чекор со времето, но и да останат блиски, сакани и препознатливи , за да кога ќе ги видиме на полиците во маркетите, да можеме …

Повеќе »

Омиленото „Гранд Кафе“ се произведува во Македонија!

Дали сте знаеле дека во нашето Скопје, се произведува еден од омилените балкански брендови Гранд Кафе! Во модерниот и современ погон во Скопје се произведуваат 29 различни производи. Тука пристигнува најквалитетното сурово кафе од типот Арабика и Робуста, директно донесено од најдобрите плантажи за кафе во Бразил, од каде рачно, …

Повеќе »

Гранд кафе ги наградува верните потрошувачи

Пријателство, гостопримство и љубов е формулата за сигурна добивка со Гранд Кафе Времето поминато со најблиските е највредно за нас, бидејќи тоа време е исполнето со чувства што почиваат на вистински вредности. Пријателство, гостопримство и љубов, вредности насликани на нови пакувања на Гранд Голд кафе, за создавање на искрена блискост …

Повеќе »

Гранд кафе ги наградува верните потрошувачи

Пријателство, гостопримство и љубов е формулата за сигурна добивка со Гранд Кафе  Времето поминато со најблиските е највредно за нас, бидејќи тоа време е исполнето со чувства што почиваат на вистински вредности. Пријателство, гостопримство и љубов, вредности насликани на нови пакувања на Гранд Голд кафе, за создавање на искрена блискост …

Повеќе »