Tag Archives: граѓанин

(ФОТО) КРАЛИЦАТА СЕ „ОТКАЖАЛА“ ОД ПРИНЦОТ ЕНДРЈУ: Одземенеи му се сите воени и благородничките титули, ќе му се суди како на обичен човек

На ПРИНЦОТ Ендрју му се одземени воените чинови и кралските титули, а тој ќе се брани како граѓанин во тужбата за сексуален напад, соопшти Бакингемската палата.– Со одобрение и согласност на кралицата, на кралицата и се вратени воените чинови и кралските титули на војводата од Јорк, се наведува во соопштението …

Повеќе »

(ФОТО) Јапонска принцеза се омажила за граѓанин и се откажала од наследството

Принцезата Ајуко не е единствената која поради љубов се откажала од наследството. Секоја од тие принцези добила „отпремнина“ за почеток на нов живот. На Ајуко семејството и исплатило околу милион долари… Не се сите кралски семејства исти. Кога член на јапонското кралско семејство ќе се венча со некој од граѓанството …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се појавило нецензурирано видео од Северна Кореја: Погледнете пред да биде отстрането!

Забележано со скриена камера… Нецензурираните снимки од Северна Кореја се многу ретки. Благодарение на храброста на еден човек се појавиле снимки од исклучително затворениот свет и на светот непознатата земја со сцени кои го прикажуваат животот на Севернокорејанците. Овој таинствен човек успеал со камера, по пат по кој се движел …

Повеќе »