Tag Archives: градинка

(ВИДЕО) Скандал во детска градинка во Гевгелија: Негувателка малтретира дете кое плаче два часа!

На социјалните мрежи е објавено видео од детска градинка, на кое се слуша плач на дете „Кучко една, краво…“ со овие зборови воспитувачки и негователки ги смирувале расплаканите деца во гевгелиска градинка. На социјалните мрежи е објавено видео од детска градинка, на кое се слуша плач на дете. Според коментарот …

Повеќе »

(ФОТО) Најголем кошмар за родителите: Вработени во градинка „уловени“ на камера како тепаат деца

Американците се згрозени поради видео снимката од градинката “Sider” во Кливленд, во сојузната држава Охајо, на која се гледа како воспитувачките крвнички тепаат бебе. На снимката од 16. октомври убаво се гледа како 49.годишна воспитувачка фатила две годишно дете за рака и почнала да го тепа со пластична палка. Го …

Повеќе »

Мичиген: Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор, во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години. Повредените дечиња се во критична состојба. Се уште не е познато од каде детето го земало оружјето со кое пукало, иако полицијата непоменува дека нејаверојтно …

Повеќе »