Tag Archives: градинка

(ФОТО) Со овој трик на Криси Тајген децата ќе бидат помалку под стрес на првиот ден во градинка

Првиот ден од градинка или училиште може да биде стрес за децата и родителите. Септември се приближува и илјадници родители од целиот свет се подготвуваат за тој момент. Моделот Криси Тајген најде трик кој ќе и’ помогне на нејзината ќерка да се смири кога нејзината мајка и татко не се …

Повеќе »

(ФОТО) Најголем кошмар за родителите: Вработени во градинка „уловени“ на камера како тепаат деца

Американците се згрозени поради видео снимката од градинката “Sider” во Кливленд, во сојузната држава Охајо, на која се гледа како воспитувачките крвнички тепаат бебе. На снимката од 16. октомври убаво се гледа како 49.годишна воспитувачка фатила две годишно дете за рака и почнала да го тепа со пластична палка. Го …

Повеќе »

Мичиген: Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор, во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години. Повредените дечиња се во критична состојба. Се уште не е познато од каде детето го земало оружјето со кое пукало, иако полицијата непоменува дека нејаверојтно …

Повеќе »