Tag Archives: говори

(ВИДЕО+ФОТО) МЕГАН МАРКЛ ПРЕД КАМЕРИТЕ НАПРАВИЛА НЕШТО ШОКАНТНО: Успеала да ја именува и кралицата Елизабета, а вака поминала средбата со Чарлс!

Меган Маркл и принцот Хари по две години се вратија во Европа, а причината е отворањето на „Invictus Games“ во Хаг, а тоа се игри наменети за ранети војници и ветерани, чиј основач е Хари. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Војводата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вал Килмер ја споделил својата животна приказна и ги растажил фановите

Откако излезе трејлерот за новиот документарец за животот на актерот Вал Килмер, неговите обожаватели го поддржаа поради неговата шокантна приказна, која сега ја сподели со јавноста. Во трејлерот е прикажан Вал Килмер – ѕвездата на „Врелина“, „Топ Ган“ и „Бетмен засекогаш“, како зборува со помош на вокално помагало. На Килмер …

Повеќе »

(ФОТО) Мишел и Барак Обама: После заминувањето од Белата куќа побогати од било кога порано!

Во текот на осум години на претседателски мандат Барак Обама имал фиксна плата, но по напуштањето на позицијата на најмоќниот човек во светот почнал да акумулира богатство. Овој разноврсен политичар денес заработува со одржување јавни и мотивациони говори, потоа од пишување мемоари, а од неодамна и благодарение на вносни филмски …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вреди да се погледне: 97 годишен дедо од Солун одлично зборува на македонски – како е Македонија „стара“ само 27. години?

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Кој вели дека Македонија е стара 27 години – 97 годишен дедо пее и говори на македонски во Солун, Грција! Целта на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален, зборува и …

Повеќе »

(ВИДЕО) 97. годишен дедо уште говори и пее на македонски – во Солун!

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција… И, следи прашањето – Кој е тој што ќе ми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Чудо од девојче: Има пет години а говори седум јазици

Бела Девијаткин, е од Русија, има пет години и зборува седум јазици, а се’ научила низ игра. Идејата на родителите била да научи течно руски и англиски, не планирале да знае седум. Бела обично секој ден имала два до четири часа странски јазик.Но, тоа не биле класични часови туку повеќе …

Повеќе »