Tag Archives: готви

(ВИДЕО) ГИ ЗАСМЕЈУВА ЛУЃЕТО ШИРУМ СВЕТОТ: Бебе од една година има свое кулинарско шоу: Готви и јаде и е вистинска ѕвезда на Инстаграм!

Видеата го прикажуваат како се пробува храна и дава оценки… Ешли Виан отворила профил за своето едногодишно бебе Коби, каде што покажува како малото момче и помага да подготвува оброци. На профилот наречен „Kobe eats” (Коби јаде), следбениците можат да видат како Коби сака да готви, јаде и да истражува …

Повеќе »

(ФОТО) Вредна мајка: Подготвила 152 оброци и 228. „грицки“ за да без стрес го дочека четвртото бебе!

“И внимателно планирајте ја подготовката. Имено, кога подготвувате лазањи и ги ставате да се печат, за тоа време ќе постигнете да подготвите се’ што е потребно за супа или болоњезе”, вели добро организираната мајка… Џесика Меј Магил од Сиднеј однапред подготвила дури 152. оброци и 228. порции грицки, и тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меган Маркл влегла во кујна и готвела за семејствата кои ги загубија домовите во Лондон!

Бившата глумица и британскиот принц се венчаа во мај, а следниот месец тргнуваат на својата прва голема турнеја. Ќе ги посетат Австралија,Нов Зеланд, Фиџи и Тонго, а патувањето ќе трае две недели. Војтвотката Меган Маркл (37) и’ пред влегувањето во кралското семејство била позната како голем хуманитарец, а добротворната работа …

Повеќе »

(ФОТО) Двете страни на Златан Ибрахимовиќ: На теренот  е “ѕвер”, а во домот и’ чисти и готви!

Златан Ибрахимовиќ  наполни 36. години. Тој успеа да оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех до успех… Зад Златан се нижат златни успеси, а покрај него веќе години наназад е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Познатиот пар се запознал во 2003. година, а притоа ги дели 11.годишна разлика во …

Повеќе »