Tag Archives: готвач

(ФОТО) ДЕМИ МУР УЖИВА ВО ЉУБОВТА СО НОВИОТ ДЕЧКО: Тој е 13. години помлад од неа и на многумина им е познат !

Холивудската актерка Деми Мур последните неколку месеци се гледа со еден од најпознатите готвачи во светот, Швајцарецот Даниел Хјум. Деми (59) ја потврди веста за новата љубов со 46-годишниот Даниел на Инстаграм, каде ги објави нивните заеднички фотографии направени на овогодинешниот Отворено првенство на Франција и на улиците во Париз. …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка, бившата госпоѓа Круз, повторно е вљубена – Не се одвојува од новото момче!

АКТЕРКАТА Кејти Холмс е повторно среќно вљубена откако минатата година изненади со раскинувањето со готвачот Емилио Витол Јуниор. Како што објави People, згодната актерка, која од бракот со Том Круз ја има ќерката Сури, веќе некое време се гледа со своето ново момче од кое не се разделува. Холмс е …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – Му пришол на бездомникот и му поставил едно прашање: Кога почнал да плаче, му го променил животот

Се се случило во текот на едно попладне… Бездомник од САД стана познат на Тикток, ниту виновен ниту должен, не знаејќи дека двајца непознати момци ќе му го сменат животот. Од причини што им се само ним познати, тие одлучиле да го подобрат животот на бездомникот Енрике, поставувајќи му само …

Повеќе »

ЕВРОВИЗИЈА 2021: Eксклузивен оброк од Тери Прием за Васил Гарванлиев – инспириран од македонските вкусови

Васил Гарванлиев беше единствениот учесник на овогодинешното издание на фестивалот кој имаше ексклузивна можност да го вкуси македонскиот оброк на Тери Прием, но во варијанта без месо… Врвниот шеф Тери Прием ги обедини вкусовите на Евровизија во книгата со рецепти „Вкусот на Ротердам“. Книгата содржи 41 рецепт, секој еден карактеристичен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во квиз освоил милион долари: Се’ дал во хуманитарни цели!

Готвачот Дејвид Ченг влезе во историјата, станувајќи првата славна личност која освоила милион долари во познатата емисија „Кој сака да биде милионер“. Основачот на империјата Момофуку и автор на бројни книги се појавил во шоуто со цел да собере пари за фондацијата „Јужен чад“ од Хјустон. Може да се каже …

Повеќе »

Починал 14. годишен натпреварувач во шоуто MasterChef Junior: Во 2017. година останал без двајцата родители

БЕН ВОТКИНС, 14-годишната sвезда на шоуто MasterChef Junior, во понеделникот починал од рак во детската болница Лури во Чикаго, објавило неговото семејство. На момчето во јули му бил дијагностициран ангиоматоиден фиброзен хистиоцит. Семејството на момчето за медиумите изјавило дека само пет други луѓе во светот ја имаат оваа ретка болест …

Повеќе »

(ФОТО) Кејти Холмс ја потврдила врската со осум години помладиот готвач

Кејти Холмс, која има неуспешен брак со актерот Том Круз, но и долгогодишна тајна врска со Џејми Фокс, има нова љубов. View this post on Instagram Katie Holmes was spotted passionately embracing 33yr old Chef Emilio Vitolo Jr. #katieholmes #nyc #bigapple #kissing #Chef #EmilioVitolo #passion #embrace Source : Twitter A …

Повеќе »

(ВИДЕО) Цел живот кромидот го сечеме погрешно и затоа плачеме: Светски готвач открива феноменален трик да го сечеме без солзи!

Никој не знае подобар начин како се сече кромид и тоа брзо и без солзи од главен готвач на ресторан. Ова е решение кое никако не сме можеле ниту да го предвидиме ниту да го очекуваме,а потполно не остави без текст. Готвачот Џек Скалфани на своите следбеници им покажал како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Принцот Хари ги обожува колачињата на Меган Маркл – па дури и „ги краде“!

Меган Маркл во Кенгинстонската палата го претстави куварот „Together: Our Community Cookbook” и ги угости жените кои минатата година со изгубија домот со експлозијата во зградата Гренфел. Хари дојде да се дружи со својата сопруга, а во текот на таа прилика направи нешто неочекувано за принц. Храната била во изобилство, …

Повеќе »