Tag Archives: гоце георгиевски

(ВИДЕО) Дрскост за атракција против европскиот првак: Цепелинот на Лазаров и Георгиевски

Потегот на Кире Лазаров и Гоце Георгиевски кога на нивен начин со цепелин постигнаа гол само покажа колку нашите момци се сигурни и храбри. Но, и дрски – во натпреварот кој многу им значеше тие си поиграа со противникот. Aтракција со цепелин во која учестуваа Кире Лазаров и Гоце Георгиевски …

Повеќе »