Tag Archives: гоца тржан

Гоца Тржан во „Интермецо мјузик бар“

Среда е одличен ден за дружба со најблиските, а во музичкиот бар Интермецо, средата е резервирана за концерти од познати музички имиња. Посетителите можат да уживаат во приватен амбиент со ограничен број на гости и одлична музичка програма. Оваа среда, 1-ви декември 2021 година, на наше задоволство е настапот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гоца Тржан:„Тоше не беше така скромен како што се мислеше…!“

На денешен ден пред точно 13. години, во страотна сообраќајна несреќа, трагично го загуби животот еден од најомилените балкански вокали, Тоше Проески … Имаше само 26. години кога пред точно тринаесет години заспа засекогаш. На 16. октомври 2007. година, во регионалните медиуми одекна веста дека музичката sвезда Тоше Проески загина …

Повеќе »

(ВИДЕО) Секаде прави проблеми: Гоца Тржан самоуверена во скијање но страдаат тие близу неа!

Се можеме да промениме но никој не може да си ја промени личноста.Една од тие е пејачката Гоца Тржан која и на скијашките патеки покажува дека неа и’ само неа и се’ дозволено… Српската пејачка Гоца Тржан со сопругот и ќерката веќе неколку дена е на зимување на Алпите. Таа …

Повеќе »

(ФОТО) Дуа Липа предизвикала бес во Србија: Гордана Тржан со драматичен предлог за пејачката!

Како што е веќе познато репрезентацијата на Србија беше поразена со 2:1 од Швајцарија, но головите за швајцарците ги постигнаа Шаќири и Џака, фудбалери со албанско потекло. Џака после голот на градите со рацете формирал орел, национален симбол на Албанија. Орелот на градиет на Џака го коментираат бројни новинари и …

Повеќе »

(ФОТО) Гоца Тржан ги испофали овие наши момци, а причината е нивната професионалност и посветеност кон музиката…

Тие постојат од 2012. година, а досега, се едни од ретките македонски бендови кои свиреа на иста сцена со Саша Ковачевиќ, Милица Тодоровиќ, Адил, Аца Лукас, а деновиве добија комплименти за нивната работа и од незаменливата Гоца Тржан, со која настапија заедно во емисијата „Вечер со Тијана“ на „1тв“. Убавата …

Повеќе »

(ФОТО) Гоца Тржан го покажала трудничкиот стомак!

Гоца Тржан на социјалните мрежи редовно објавува фотографии и на фановите им открива детали од својот приватен живот… Пејачката сега се потсетила кога била бремена, па објавила фотографија со својата кумашинка. Не е тајна дека Гоца се обидува повторно да остане бремена и на својата ќерка Лена, која ја добила …

Повеќе »

(ФОТО) Шок интервју на Гоца Тржан: Пејачката проговорила за разводот, дрога, проституција…

Пејачката Гоца Тржан вели дека би гласала за легализација на марихуаната, но дека не ја пробала бидејќи на неа тоа не би делувало. Таа проговорила и за други табу теми и со своите одговори многумина изненадила. Дали разводот е срамота? – Во Србија е срамота да бидеш поинаков, а камоли …

Повеќе »

На Гоца Тржан и „пукнал филмот“: „Жени, послушајте ме, јас сум шапион на погрешен избор!“

Пејачката Гоца Тржан се’ помалку успева да се воздржи од коментарите на бившиот сопруг Иван Маринковиќ. Имено, откако Маринковиќ влегол во реалното шоу „Парови“ и почнал да зборува против пејачката и ја изнел сета „валкана облека“, се чини Гоца повеќе не може да молчи, па скоро секојдневно се огласува по …

Повеќе »