Tag Archives: гости

(ВИДЕО) „Нешто конкретно со Снеже Велков“: „Истрписмо турско, германско, ама ова сељачко веќе не се трпи…“

Во недела од 17. часот на Телма ќе можеме да го проследиме новото издание на „Нешто конкретно со Снеже Велков“ агости „за дискусија“ се Берта Додевска, Оле Поцкова, Даце Николовски и Мими Марковски…Кога зборуваме за култура и некултура во општеството прво треба да започнеме од самите себеси. Сакајќи да го …

Повеќе »

(ФОТО) Каролина Гочева со шоу на МРТ за новогодишната ноќ!

Како по обичај нема најави од МРТ што подготвија за новогодишната ноќ, но затоа Каролина Гочева на нејзината страна на Фејсбук среќна соопшти дека во сабота невечер, на дочекот на новата 2023 година ќе имаме можност да се дружиме со неа и нејзините гости….Што се’ ќе видиме и слоушнеме покрај …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ја снимала плажата, а кога го погледнала видеото – следел ШОК! Нема да верувате што пронашла во нејзиниот ТЕЛЕФОН!

Жена од англиски пристанишен град дошла на плажата за да ужива во морските убавини, меѓутоа, по пливањето, во мобилниот телефон пронашла нешто што не го очекувала. Кога пристигнала на плажата сфатила дека нема никој освен неа, па решила да го постави телефонот на автоматско снимање, а кога завршила со капењето …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕПРИЈАТНОСТ ПРЕД ПРИЕМОТ – На интернет кружи видео пред Вестминстерската опатија, госпоѓата останала на „обидот“ да се ракува

Во Лондон денеска се одржуваат низа погребни церемонии за кралицата Елизабета Втора, во кои беше вклучена и проповед во Вестминстерската опатија. При влегувањето внатре е снимен и непријатен момент кој можел да се забележи и во директниот пренос. На церемонијата во Вестминстерската опатија по повод збогувањето на британскиот монарх со …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ДРУЖЕЛ СО ГОСТИТЕ – Кијану Ривс изненадил британски пар со прифаќање на поканата за венчавка

Британскиот пар останал шокиран откако Кијану Ривс решил да упадне на нивната венчавка и се фотографирал со младенците и се дружел со гостите. Џејмс и Ники Роуднајт добија животно изненадување во хотелот „Фосли Хол“ во Нортемптоншир, веднаш откако го кажале своето судбоносно „ДА“. Младенците ја запознале ѕвездата од филмот „Матрикс“ …

Повеќе »

(ФОТО) „Некст Тајм“ го промовираа новиот албум: „Го посветуваме на нашите две мајки“

Вчеравечер во хотелот „Мериот“ во Скопје, момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин Филиповски пред своите пријатели, колеги, соработници и фанови го промовираа нивниот најнов албум кој носи наслов „Мајка“. На албумот се наоѓаат девет композиции, од кои повеќето веќе познати, а три од нив сосема нови, плус уште една …

Повеќе »

Јубилејното 35. издание на Валандовскиот фестивал ќе се одржи на 5. јуни

Во најава на фестивалската програма, на 3. и 4. јуни на градскиот плоштад во Валандово ќе настапуваат Горан и Ленче Куќиќ, Александар и Дац, Љубојна и Владо Јаневски. Годинешново 35. јубилејно издание на фестивалот на новосоздадени македонски песни „Фолк Фест Валандово”, ќе се одржи во една натпреварувачка вечер, на 5. …

Повеќе »

Втора ПРЕСС конференција пред големиот концертен спектакл на отворено: „Меморија со „Дирлада“ најавија добро дружење, песна, музика и забава и многу интересни гости!

Денес, 25 мај, некогашниот Ден на младоста, не случајно симболично беше одбран за втората и последна ПРЕСС конференција на групата „Меморија“ која се одржа на терасата на скопскиот хотел „Парк – 4“, на која беа соопштени сите детали за концертениот спектакал под отворено небо кој ќе се одржи на 11. …

Повеќе »

ЖЕНАТА ПОЛУДЕЛА ПОРАДИ НЕГОВАТА ОДЛУКА – НЕ ПРЕЧЕТЕ ДОКОЛКУ НЕ САКАТЕ ДА ВИДИТЕ КАКО ИМАМ С*КС СО ВАШИОТ СИН! Оставила ИСКРЕНА порака на свекрвата: Нивниот брак сега е ХАОС!

На сите им се случило барем еднаш некој да го прекине среде „акцијата“ во кревет, а што ако тоа се случува редовно и тоа е последната личност на која би сакале да и објасните што правите во тој момент? Слична ситуација опишал еден човек на Редит, а неговата сопруга и …

Повеќе »