Tag Archives: ѓорѓе балашевиќ

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА НЕКОИ ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈ: Госпоѓа Балашевиќ има 61. година а денес објави фотографија во костум за капење, потоа прави стој на раце и салто!

Сопругата на музичарот Ѓорџе Балашевиќ, Оливера, покажа дека сè уште изгледа добро, и покрај тоа што пред неколку месеци наполни 61. година. Иако е најпозната како сопруга на Ѓорџе Балашевиќ, Оливера е позната и како актерка, иако ја запостави кариерата кога реши да се омажи и да се посвети на …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРИ ВЕСТИ: Балашевиќ после инфарктот три часа пеел во Осиек

Ѓорѓе Балашевиќ синоќа ја воодушевил публиката во Осиек… Легендарниот кантавтор го одржал својот прв концерт после инфарктот и лекувањето во болница, а воодушевените посетители од утро споделуваат фотографии и впечатовци од концертот. Балашевиќ во Осиек пеел три часа, што значи дека малку го скратил своето стандардно време, но публиката била …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓорѓе Балашевиќ успешно опериран: После инфарктот добил три стента а кога ќе излезе го очекува ОВА!

Ѓорѓе Балашевиќ (66) имал срцев удар и во моментов е на Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде што бил хоспитализиран и вградени му се три стенти. Ѓорѓе Балашевиќ ќе престојува во болница неколку дена бидејќи ова е стандардна процедура за вакви операции. „Добро ја поднесе операцијата, се чувствува …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Балашевиќ отворила профил на Инстаграм и…Изгледа како „милион долари!“

Оливера Балашевиќ, жена за која се напишани најубавите љубовни песни, кога ќе видиме како изгледа на 61. година, ни станува јасно и зошто. Оливера отворила профил на Инстаграм и, како што пишуваат српските новинари, го урнала интернет. Оливера профилот го отворила пред десетина дена а веќе има 1269 следбеници и …

Повеќе »

Побрзајте ако сакате да го гледате концертот на Балашевиќ!

„Ве информираме дека билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи во сабота, на 19. мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ!“ известуваат од Авалон продукција. Оние билети што останаа, можете да ги набавите онлајн на avalon.mk и преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, …

Повеќе »

(ФОТО) За ова молчел 34. години: Откриена големата тајна на Ѓорѓе Балашевиќ

Многумина неговите стихови ги инспирирале, растажувале или развеселувале, а веруваме дека овој еден многумина заинтригирал… После полни 34. години Ѓорѓе Блашевиќ ја открил вистината за „другар до гроб“ од легендарната „Svirajte mi Jesen stiže, dunjo moja”, која оди со стихот дека се здобил и со „hroničnu upalu zgloba.” Таа песна …

Повеќе »

После три години Ѓорѓе Балашевиќ повторно во Скопје

По пауза од три години, музичката легенда Ѓорѓе Балашевиќ доаѓа да одржи концерт во Скопје. Концертот е на 19. мај, во 20 часот, во ВИП Арената „Борис Трајковски“. Настапот на Балашевиќ е во рамките на неговата последната турнеја за која беа распродадени концертите во Загреб, Задар,Белград, Сараево… Концертот го организира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ова е текстот на песната на Балашевиќ која е забранета во Србија

Штом Ѓорѓе Балашевиќ повторно одлучил да објави песна која не е љубовна радио станиците во Србија ја забраниле.Кантавторот од Нови Сад во новата песна „Dno dna” проговорил за состојбта во политиката и во општеството во Србија, а изгледа дека во неа се препознале многумина од политичката сцена и ја забраниле …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали наскоро ќе одат во пензија: Се чини дека ова се најнеуморните музичари!

Тие се најпознатите музичари од регионот кои некогаш „жареа и палеа“ во бившаЈугославија, а додека некои од тогашните звезди веќе подолго време се во добро заслужена пензија, на овие легендарни пејачи тоа не им паѓа на памет. Нивните денешни хитови се подеднакво одлични како и старите. Здравко Чолиќ Првиот службен …

Повеќе »