Tag Archives: горештини

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не без причина – водата е најдобриот начин да ја задоволите жедта. Но, дали знаевте дека можете да го снабдите вашето тело со вода со помош на некоја намирница? Многу овошја и зеленчуци се идеални за …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вториот тенисер на светот бесен во Токио:„Кој ќе одговара ако јас умрам тука?“

Вториот тенисер на светот Данил Медведев се мачеше во осминафиналето против Италијанецот Фабио Фоњини. Не беше Фоњини најголемиот проблем за Русинот, кој отиде понатаму со 6:2, 3:6, 6:2, туку топлината и високата влажност. Во еден момент од натпреварот, судијата Карлос Рамос забележа дека Медведев не се чувствува добро, па го …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Урбан блок“:Венецуела – дестинација од соништата!

Во новиот „Урбан Блок“ ќе гледате: – Како сами да подготвите освежителен и здрав пијалок кој ќе ви помогне да се справите со топлите летни денови – Има и’ подобра идеја за високите температури – патување во Венецуела. Што треба да знаете на оваа тема? – Која и дестинација да …

Повеќе »