Tag Archives: горан пандев

(ФОТО) Мислевте дека е готово? Пандев ја продолжува својата кариера, а еве каде!

Ветеранот сè уште не се простил од фудбалот Македонскиот напаѓач Горан Пандев одлучи да ја продолжи кариерата, иако на неодамна завршеното Европско првенство реши да ги остави копачките. Но, Пандев со учество на Европското првенство се прости од репрезентативниот дрес, но тој реши да помине уште една сезона во италијанската …

Повеќе »

(ФОТО) Горан Пандев искрено: „Им благодарам на сите а посебно на Надица – Без неа не би можел!“

Македонскиот напаѓач Горан Пандев се прости од националниот тим на емотивен начин и по тој повод изрази голема благодарност до целата нација за поддршката што ја имаше во изминатите 20 години, а особено на неговата сопруга Надица. Легендарниот шпиц ги одигра последните натпревари за националниот тим на историското Европско првенство …

Повеќе »

(ФОТО) МНОГУ ЕМОЦИИ И ПОЧЕСТИ ЗА КАПИТЕНОТ – Пандев: „Дваесет години носење на овој дрес беше посебна чест и гордост!“

Фудбалската репрезентација на Макдонија ги заврши настапите на своето дебитантско учество на Европските првенства.Овој меч беше последен и за капитенот Горан Пандев.   View this post on Instagram   A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) „Возбуден сум и благодарен за цела Македонија. Дваесет години носење на овој дрес беше …

Повеќе »

Македонските фудбалери денеска против Холандија, Пандев најави збогување со репрезентацијата

„Ова е мој последен натпревар во дресот на Македонија. Ова е крај на мојата кариера во репрезентативниот дрес….“, изјави Пандев. Македонската фудбалска репрезентација попладне го игра третиот натпревар од групната фаза. Во Ротердам играме со домаќинот Холандија. Овој натпревар за капитенот Пандев е последен со репрезентативниот дрес, а и селекторот …

Повеќе »

Австријците подобри: Пораз на Македонците на историскиот натпревар!

Фудбалерите на Македонија претрпеа пораз на историскиот натпревар на големите натпреварувања, бидејќи Австрија беше подобра во првото коло од групата Ц на Европското првенство – 3:1 (1: 1). 🇦🇹 Austria claim their first ever EURO win; Gregoritsch nets 700th goal in finals history ✅🇲🇰 Goran Pandev nets first ever major …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пандев ексклузивно во „Стадион“: „Македонија заслужи Европско,ќе биде првенство со емоции бидејќи ми се последни натпревари!“

Капитенот Горан Пандев, кој ќе ја предводи нашата репрезентација на Европското првенство, во емисијата Стадион на Канал 77 ексклузивно зборува за подготовките, очекувањата, прогнозите,но и неговите последни натпревари што ќе ги одигра во македонскиот дрес. Пандев рече дека сега нема несотварени соништа, бидејќи неговиот сон бил да игра со македонската …

Повеќе »

(ФОТО) Пандев повторно испиша историја: Тој е најстар фудбалер кој ѝ дал гол на Германија

Сега Пандев во Дуизбург ја шокираше Германија во судиското надополнување во првиот дел, за Германија да го запамети добро нашиот капитен, пишува порталот. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, кој е рекордер по број на настапи и голови за нашата национална селекција, синоќа уште еднаш влезе во историјата и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАКВА НОЌ ДА СЕ БИДЕ МАКЕДОНЕЦ: Македонските фудбалери ја победија Германија и ни подарија најголема радост!

Фудбалската репрезентација на Македонија изигра неверојатно на гостувањето против Германија. Македонија победи со резултат од 2:1 и освои огромни бодови во квалификациите за СП 2022. Првиот гол го даде Горан Пандев, а вториот Елиф Елмас. Судијата беше гение – виде пенал каде што го нема за да Германија изедначи од …

Повеќе »

Пандев со два гола му пресудил на Наполи

Трета последователна победа на Ѓенова Наполи гостувал во Ѓенова во рамките на 21-то коло во италијанската Серија А и претрпе неочекуван пораз со резултат 2:1. Двата гола за домаќините ги постигна Горан Пандев, првиот во 11-та и вториот во 26-та минута. Гостите успеале да го ублажат поразот преку Матео Политано …

Повеќе »