Tag Archives: голем човек

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а доказ за тоа се бројни приказни како онаа кога го отстапува местото на непозната личност во возот или разговара со обожавател на аеродромот, а неодамна се појави и нова приказна која потврдува каков човек е …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛ ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ, НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ДЕКА ОДЕЛ ТАМУ: Вдовицата на Оливер Драгојевиќ открила сериозна ТАЈНА на славниот пејач!

Вдовицата на Оливер Драгојевиќ, Весна ги коментирала сликите на нејзиниот сопруг и открила некои непознати работи за него. Додека ја коментирала фотографија на која Оливер им потпишувал автограм на деца, Весна Драгојевиќ ја открила голема тајна на нејзиниот сопруг. “Оливер се дружеше со своите најмлади обожаватели во сиропиталиште. Тој беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лени Кравиц, големиот а обичен човек, објави видео од Скопје: „Најубав ден за среќавање со прекрасни луѓе“

Како вистински професионалец Лени Кравиц во Скопје пристигна ден пред закажаниот концерт.Убавиот ден во Скопје го искористи да прошета по Старата Чершија и да се дружи со луѓето па и да слушне што свири некој дедо или малечки дечиња… Кравиц уште еднаш покажа дека големите ѕвезди се само едни обични …

Повеќе »

(ФОТО) Скокнал (од 5 метри) не знаејќи колку е високо само за побргу да спасува: И’ со скршена рака помагал и вадел настрадани!

Деновите од сообраќајната несреќа полека минуваат, сите сме во исчекување на убави вести за повредените по болниците…а блиските на настраданите со нови постови не потсетуваат колку било страшно таа ноќ и дека сите сме само луѓе… Но, секогаш и’ шокира и радува кога ќе се прочита пост како оној на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тој е ГОЛЕМ ЧОВЕК:Нов прекрасен гест на Кристиано Роналдо со кој расплакал дете – од радост!

Кристиано Роналдо и понатаму ја воодушевува фудбалската јавност, но овојпат со тоа што го прави вон теренот. Пред заминувањето на неговата Потугалија во Русија, Роналдо, уште еднаш покажал дека пред се’ е голем човек… Кристино Роналдо и неговата Португалија во саботата се упатиле кон Русија каде оваа година ќе го …

Повеќе »