Tag Archives: Ѓоко Ѓорчев

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоко Ѓорчев доживува втора младост во кариерата: Нови песни и концерти како сега да започнува!

Ако за некој со сигурност може да се каже дека музиката му е живот тогаш тоа е Ѓоко Ѓорчев. И’ денес, но посебно во пандемиското Ковид време, секој ден не радуваше со своите изведби „од дневната соба“… Тоа, на еден начин помина и сега е максимално посветен на тоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Концерт на Ѓоко Ѓорчев во Неготино: „Прекрасна и незаборавна вечер“ – „Концерт за душа! Прекрасно!“

„Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, се одржи синоќа, сабота, во старата чаршија на родниот град на македонскиот Том Џонс кој со своите соноќешни изведби апсолутно го надмина тој псевдоним. Ѓорчев пееше за сите негови фанови, сите присутни кои ја исполнија старата чаршоја бидејќи дојдоа да …

Повеќе »

(ВИДЕО) За општината „не беше во концептот“ но народот реши нивната икона да има концерт – „Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“

„Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, ќе се одржи во сабота со почеток во 19 часот, за кога е закажан концерт по повод 32. години на македонската музичка сцена на македонскиот Том Џонс. Средбата со своите сограѓани, што ќе се одржи во прекрасниот амбиент на неготинската …

Повеќе »

(ФОТО) Неготино за својата легенда – Ѓоко Ѓорчев за својот град!

На 15. октомври (сабота) со голем солистички концерт во Старата чаршија во Неготино, Ѓоко Ѓорчев ќе одбележи 32. години кариера на македонската сцена… Македонски Том Џонс, легендата на Неготино, но и на Македонија на спектакуларен начин ќе го одбележи своето досегашно музичко патување – 32. години кариера, која последните години …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоко Ѓорчев живее втор живот: „Мојот Сале не преживеа, а мене Господ ме спаси!“

„Животот знае да напише таков роман, каков што ниту еден светски сценарист не може ни да замисли. Мојата случка којашто ме промени од темел, а и во огромна мера придонесе да започнам да се занимавам професионално со музика датира од пред 33. години, на денешен ден, а еве денес, по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ниско, бедно, срамно однесување кон својата легенда: Градоначалникот на Неготино му го откажал концертот на Ѓоко Ѓорчев бидејќи не се вклопувал во концепцијата!

Пред неколку дна од Ѓоко Ѓорчев добивме информација дека ќе има свој концерт на денот на градот Неготино…Оној Ѓоко Ѓорчев кого многумина го знаат како „Том Џонс“ од Неготино…И, токму тој град му најави дека сметаат на него за претстојното празнување, го прашуваа што е потребно за неговиот концерт а …

Повеќе »

(ФОТО) НУЦ „Ацо Ѓорчев“ Неготино: Поетско музички фестивал „Расфрлани искри на музика и поезија“

Минатиот викенд во Неготино беше во знакот на музиката и поезијата… НУЦ Неготино на гостите од сферата на поезијата и музиката, а ги имаше од повеќе држави, им приреди невидено доживување… Гостите преспале во манастирот Свети Ѓорѓи и се запознале со историјатот на овој објект. Не уживаа само во поетските …

Повеќе »

(ВИДЕО) БОЛИ ОД ЕМОЦИИ: Ѓоко Ѓорчев го промовираше видеото за „ILL NEVER FALL IN LOVE AGAIN“!

„Драги мои пријатели и фанови денес со големо задоволство го објавувам видео записот на големиот евергрин #ILL #NEVER #FALL #IN #LOVE #AGEIN песна на легендарниот Том Џонс. Во овој спот нема луди коли нема раскошни хотели и преубави девојки, ме има само мене мојот микрофон и една сцена и ништо …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕДБА НА ДВЕ ЛЕГЕНДИ: Прекрасниот Дојран повторно ги спои иако „лошите прилики“ ги разделија!

Одамна знаевме дека Дојран е омиленото место на Ѓоко Ѓорчев но и на Игор Џамбазов… И’, додека Игор умее со месеци да престојува во преубавиот Дојран, Ѓоко наминува најмалку еднаш неделно…А, токму при една таква посета „налетал“ на Игор кој е веќе преселен во нашето најјужно излетничко место… Пред две …

Повеќе »