Tag Archives: годишнина

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со серијалот „1001 ноќ“, а после тоа имавме можност да ги гледаме „Ранета љубов“. Нивната љубов се случи на снимањето на серијалот „1001 ноќ“ и од тогаш тие беа особено интересни за медиумите. Парот во моментов …

Повеќе »

Приказна која го растажила интернет: Ќерката добила меил од татко и – после неговата смрт!

Смртта на личноста што ја сакате е еден од најтрагичните делови од животот. Секој се бори со ова на свој начин, а тагата со тек на време станува поблага. Оние што нè оставија оставаат зад себе фотографии, работи и добри дела да ги запомниме. Но, овој татко остави зад себе …

Повеќе »

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Меган и Хари за годишнината на БРАКОТ си подариле „некралски подароци“

Пред две години, на 19 мај, Меган Маркл и принцот Хари меѓусебно си го кажаа судбоносното „да“. За годишнината тие меѓусебно си врачиле подарок што им е исклучително важен. Според странските медиуми, Меган и Хари си дале еден на друг памучни работи. Експертите тврдат дека памукот е симбол на поврзаност …

Повеќе »

(ФОТО) ЕМОТИВНО: Тамара со фотографија одбележа 4. годишнина од брак!

Сигурни сме дека секоја годишнина од бракот со Александар Димитровски на Тамара и била весела и среќна, но оваа сепак има посебно значење…. Не, не станува збор за бројката – па 4. годишнина е…но, сепак оваа 2019. година и е посебно значајна (барем ние така сметаме) бидејќи беше на Евросонг …

Повеќе »

(ФОТО) На денешен ден загина принцезата Дијана:Покрај многуте теории за завера сега и’ братот на принцезата Дијана обвинува – “Ја имате нејзината крв на Вашите раце”

Таткото на Доди во најпрестижната стоковна куќа во Лондон,Херодс, чиј сопственик е, своевремено постави статуа од Доди и Дијана и се заколна дека ќе докаже дека неговиот син и принцезата се убиени… На денешен ден (31 август) пред 21, година целиот свет беше шокиран кога пристигна веста за смртта на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Латино дива: Џенифер Лопез со новата песна сака да ја забрза венчавката!?

Со бившиот професионален играч на безбол, Алекс Родригез, е веќе една година, а по нивните вљубени погледи, многумина се убедени дека бргу ќе ја објават и датата на венчавката. Иако постојано изјавува дека не се брза се свадбата, Џенифер Лопез во стиховите на новата песна прашува:„Каде е мојот прстен?“ па …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како принцот Хари и Меган Маркле го дочекале раѓањето на новото бебе во кралското семејство

Американската глумица и британскиот принц вчера имале јавен настап откако станале чичко и стрина на третото бебе на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Принцот Хари и Меган Маркле попладнето пристигнале во црквата Свети Мартин во Лондон на одбележување на 25. годишнината од смртта на Стивен Лоренс, тинејџер кој бил смртно …

Повеќе »

(ФОТО) Жизел Бундцхен и Том Брејди прославиле годишница од бракот: Манекенката конечно ја покажала својата венчаница!

Познатиот пар со фановите поделил своја фотогрфија од венчавката… Најпознатата манекенка на светот, Жизел Бундцхен и нејзиниот сопруг Том Брејди ја прославиле деветтата годишница од бракот и во таа пригода со своите фанови на Инстаграм поделиле до сега невидена фотографија од својата венчавка. Жизел поставила фотографија на која го бакнува …

Повеќе »

(ФОТО) Северина прославила годишница: „Браво Севе, да те нема би требало да те измислат“

„Поучени со нејзиниот живот, колку само ги промени и колку пати се свршуваше и мажеше две години брак со Игор за неа е голем успех и поради тоа и жената слави. Севе ќе има што да раскажува кога ќе остари а богами и кога нема да може да пее а …

Повеќе »