Tag Archives: година

(ВИДЕО) НЕ ИМ Е ПРВ ПАТ – СЕ ОСТВАРИЛ УШТЕ ЕДЕН ДЕТАЛ ОД ПОЗНАТА СЕРИЈА: Симпсонови го предвиделе конфликтот меѓу Русија и Украина? Сите зборуваат за епизодата од 1998 година!

Култните Симпсонови постојано ги предвидуваа исходите од Суперболот, политичките случувања и други важни настани во нивните епизоди, а корисниците на социјалните мрежи сега се убедени дека популарната емисија предвидела и руска инвазија на Украина. Набргу по трагичната низа на настани во Украина, корисниците на Твитер ја споредија оваа ситуација со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изборот за Светски автомобил на годината се „вжештува“ – ова се полуфиналистите

Познато е кој е во потесниот избор за титулаѕа Светски автомобил во 2021 година. Набргу откако дознавме дека „Јарис“ е европски автомобил на годината, станаа познати и полуфиналистите на натпреварот за светски автомобил на годината. Освен Јарис кој се најде таму, има и други, и тие се по азбучен ред: …

Повеќе »

Денес е најдепресивниот ден во годината: Совладајте го со овие совети!

ДЕНЕС е Син понеделник. Третиот понеделник во јануари го носи тоа име и се смета дека е најдепресивниот ден во годината. Се смета дека е предизвикан од постпразничната криза, вината за непочитување на новогодишните резолуции, студеното време и други фактори, а оваа година паѓа на 18. јануари. Некои сметаат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нова теорија на завера: Оваа банкнота во себе крие МАСКА! Се знаело дека ќе има КОРОНА!

Неверојатно видео „запали“ многумина на социјалните мрежи Во серија интересни теории на заговор што се појавија на социјалните мрежи последниве месеци – ова е една од најинтересните. Теоретичарите на заговор тврдат дека на сметка од 20 американски долари се крие хируршка маска! Заедно со оваа теорија, тие приложија и видео …

Повеќе »

(ФОТО) Познат музичар (71) со петата сопруга, позната актерка, го чека шестото дете

Канадскиот музичар и познат поп-продуцент Дејвид Фостер ќе добие дете на 71-годишна возраст. Од минатите бракови со Б.J. Кук, Ребека Даер, Линда Томпсон, а потоа и Јоланда Хадид, славниот поп-продуцент веќе има пет ќерки – Сара, Ерин, Џордан, Алисон и Ејми. Според бројни медиуми, новороденчето го чека со својата двојно …

Повеќе »

Зборот што ќе ја одбележи оваа година за секој хороскопски знак

Новата година значи нова шанса за нов почеток. Сепак, некогаш и најдобрите планови се уништуваат, особено тогаш кога универзумот испланирал нешто друго за вас. Секако, тоа не значи дека ќе се препуштиме на судбината, туку ќе ги слушаме знаците и пораките за да тргнеме во вистинската насока. За тоа може …

Повеќе »

(ФОТО) Хали Бери 2017. ја испратила со високо подигнат среден прст

Холивудската глумица, Хали Бери, на многу необичен начин одлучила да ја испрати 2017. Наместо со вообичаената благодарност за изминатата година Хали Бери една посебна упатила на својот среден прст и му се заблагодарила што секогаш бил со неа кога требало… Кога во септември оваа година на Инстаграм објавила црно-бела фотографија …

Повеќе »

(ФОТО) Новогодишно украсен стан стана хит на интернет: Математиката не им е јака страна, среќна нова 2…

Новата година ни пристигна вчера вечер кога целиот свет ја прослави. Она што секогаш се случува на првиот ден од Новата година се интересните фотографии кои го преплавуваат интернетот од изминатата ноќ. На фотографиите некој е пијан, некој тепан, некој збунет, а за некого Нова година му е секој ден… …

Повеќе »

Последниот број од годината на раѓање открива нешто интересно за вас

Не не одредува само период од годината во кој сме родени, годишното време или хороскопскиот знак. Нешто интересно за секого може да се дознае и по последниот број во годината на раѓање. Секој број има соодветен елемент – метал, вода, огин и земја. Тие можат да откријат многу нешта за …

Повеќе »