Tag Archives: глумец

(ФОТО) „Се борев со сите сили, но не можев да ја добијам оваа битка“: На 34. години починал познат актер

Починал од рак на лимфните жлезди… Младиот актер Антонио Ибанез починал на 34-годишна возраст по тешка битка со ракот на лимфните жлезди, објавија шпанските медиуми. Антонио на јавноста и е познат по улогите во сериите „La kue se avecin“, „Elministerio del Tiempo“, „Aida“ и други, починал во вторник на 34-годишна …

Повеќе »

Починал 19-годишен американски актер: Сандерс ќе остане запаметен кај публиката по улогата во „The Walking Dead“

АКТЕРОТ Тајлер Сандерс е пронајден мртов во својот дом во Лос Анџелес, а причината за смртта се уште не е позната. Покрената е истрага, а резултатите од обдукцијата ќе бидат објавени подоцна. Тајлер Сандерс е најпознат по улогите во сериите „Just Add Magic: Mystery City“, „911: Lone Star“, како и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Почина актерот Реј Лиота

Американскиот актер Рејмонд Ален Лиота починал денеска на 67-годишна возраст. Лиота, кој беше најпознат по својата главна улога во криминалистичката класика на Мартин Скорсезе од 1990 година „Goodfellas“, починал во сон во Доминиканската Република додека снимал нов филм, пренесува Independent. Американските медиуми пишуваат дека 67-годишниот актер починал во сон во …

Повеќе »

(ФОТО) ПАВЛО УМРЕ БРАНЕЈЌИ ЈА УКРАИНА! ИМАШЕ САМО 33 ГОДИНИ: Пред да умре, актерот го направил ова!

Познатиот актер и водител Павло Ли, попознат како Паша, загинал за време на бомбардирањето на украинскиот град Ирпин во неделата. Тој доброволно се приклучил во редовите на вооружените сили на Украина. Бранејќи го својот град, во неделата животот го загуби украинскиот актер и ТВ водител Паша Ли, откако доброволно се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Миодраг Радоњиќ на премиерата на „Јужен ветер” во Скопје: „Жените ќе флертуваа со мене и да не бев глумец!“

„Кога пред три години го промовиравме првиот дел на ‘Јужен ветер’ немавме никакви очекувања. Приказната тука требаше да заврши. Не ни помислувавме дека од филмот ќе произлезе серија, па втор дел, а наскоро ќе снимаме и втора сезона од серијата”, вели глумецот Миодраг Радоњиќ кој го игра популарниот Баќа од …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – Познат глумец починал на сцена: Ја завршил точката, се поклонил и умрел!

Уметникот ја завршил точката, се поклонил, паднал и починал… Милан Ласица, актер, режисер, пејач, ТВ-презентер, писател, драматург, починал во Братислава. Подоцна беше разјаснето дека Ласица починал на сцената на неговиот театар Студио С – веднаш откако ја отпеал песната „Јас сум оптимист“. Уметникот ја завршил точката, се поклонил, паднал и …

Повеќе »

(ФОТО) 35. годишен глумец умрел од корона вирус неколку дена откако се жалел на болницата

Актерот и јутубер Рахул Вохра починал во неделата во болница во Делхи од коронавирус. Неговата смрт е уште пошокантна бидејќи неколку дена претходно на својот Фејсбук објавил видео во кое рекол дека ќе живеел доколку добиел соодветна и навремена медицинска помош. Тој имаше само 35 години. Режисерот на театарот, Арвинд …

Повеќе »

(ФОТО) Бил подготвен да го даде својот живот за братот: Тој е еден од најомилените холивудски глумци, а неговиот живот крие ГОЛЕМА ТАГА!

Еден од најголемите холивудски актери, бил подготвен својот живот да го даде за животот на братот Ештон Качер е дефинитивно еден од омилените актери на денешницата, и иако не сака да зборува за неговиот приватен живот, малку е познато дека има брат близнак, кој страда од церебрална парализа. Мајкл е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НЕКОГАШ И СЕГА – Беше преслатко момче во филмот „Џери Мегваер“: Му зборувале дека е грд и дека не е за филм… – Продолжил да се бави со глума а денес изгледа ВАКА!

Тој го играше премногу паметниот, малечок, Бенџамин Кимбел Смит Џонатан Липники, беше едно од омилените деца кога се појави во филмот „Џери Мекгваер“, во кој играше заедно со Рене Зелвегер и Том Круз. Потоа следуваа улоги во филмот „Стјуарт Литл“, а потоа играше во детските филмови „Малиот вампир“ и „Никој …

Повеќе »